. 19 روز پیش

هش ریت بیت کوین سقف تاریخی جدیدی در محدوده ۳۰۰ اگزا هش بر ثانیه ثبت کرد

درحالی­که در ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ (۸ ژوئن ۲۰۲۲) انتظار می­­رفت سختی استخراج بیت­کوین کاهش یابد، روز چهارشنبه با افزایشی 1.29 درصدی روبه‌­رو شد. در همان روز، در بلاک ۷۳۹,۹۲۸اُم، هش ریت بیت­ کوین به سقف تاریخی جدیدی (ATH) یعنی ۲۹۲.۰۲ اگزا هش در ثانیه (EH/s) رسید.

نمودار و قیمت لحظه ای بیت کوین را مشاهده کنید

افزایش امنیت بلاک چین بیت کوین با رسیدن هش ریت شبکه به ۳۰۰ EH/S

افزایش هش ریت بیت کوین

در این هفته شبکه­ بیت­ کوین بیش از هر وقت دیگری قدرتمند ظاهر شد و دلیلش هم رسیدن پروتکل محاسباتی آن به بالاترین حد خود در روز چهارشنبه بوده است. درواقع با اگزا هش ۲۹۲.۰۲، شبکه برای اولین ­بار به محدوده­ ۳۰۰ اگزا هش نزدیک شد. هرچه هش ریت شبکه بالاتر رود، امنیت شبکه نیز به دلیل سختی حملات سایبری به آن افزایش خواهد یافت.

سقف تاریخی قبلی هش ریت بیت کوین، در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ (دو می ۲۰۲۲) در ارتفاع بلاک ۷۳۴,۵۷۷ رخ داد که در آن تاریخ این شاخص به 275.01 اگزاهش بر ثانیه رسیده بود. سقف تاریخی جدید این شاخص یعنی ۲۹۲.۰۲ اگزا هش بر ثانیه، تقریباً 6.18 درصد بیشتر از این سقف در دو می است. ATH در روز چهارشنبه تنها 2.73 درصد تا رسیدن به محدوده   ۳۰۰EH/s  یا ۰.۳ زِتا هاش در ثانیه (ZH/s) فاصله داشت.

اگرچه تصور بر این بود که با بالا رفتن قدرت هش، الگوریتم تنظیم سختی (DAA) کاهش یابد، اما چنین نشد و بالعکس ۱.۲۹ درصد افزایش یافت. در هفت ژوئن انتظار می­رفت کاهش ۰.۵۱ درصدی در میزان سختی دیده شود.

برخلاف افزایش ۱.۲۹ درصدی، سختی شبکه همچنان کمتر از بالاترین رکورد ثبت­ شده یعنی ۳۱.۲۵ بیلیون در تاریخ ۲۰ اردیبهشت (ده می ۲۰۲۲) است. سختی شبکه در حال­ حاضر حدود ۳۰.۲۸ بیلیون بوده و انتظار می­رود تا ۳۱ خرداد (۲۱ ژوئن) در همین مقیاس باقی بماند. این تغییر ممکن است از الان تا ده روز دیگر رخ داده یا چیزی حدود ۱۶۰۰ بلاک تا تغییر بعدی الگوریتم DAA فاصله داشته باشد.

با رسیدن هش ریت بیت کوین به ۲۹۲ اگزا هش در ثانیه، روز چهارشنبه ۲۹۲ تریلیون هش در ثانیه (H/s) به امنیت بلاکچین بیت­کوین اختصاص یافت. آمارهای سه روزه نشان می­دهد که استخر Foundry USA با 52 تریلیون و 420 بیلیارد هش در ثانیه، برترین استخر استخراج (Mining Pool) بوده است.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

این استخر استخراج طی ۷۲ ساعت از ۴۷۵ بلاک ماین شده­ بیت­ کوین، ۱۰۹ پاداش بلاک را به خود اختصاص داده است. هش ریت Antpool حدود ۳۵.۱۱ EH/s یا ۳۵ تریلیون و صد و ده بیلیارد H/s بوده و از این ۴۷۵ بلاک، ۷۳ بلاک استخراجی داشته و F2pool با توان ۳۲ اگزاهش بر ثانیه، حدود ۶۷ بلاک را طی این زمان استخراج کرده است.

سرعت هش ریت فعلی و نرخی که برای استخراج ۱۶۰۰ بلاک بعدی نیاز است، تغییر سختی بعدی را تعیین می­کند. در حال حاضر با استفاده از معیارهای امروزی انتظار می­رود میزان سختی ۱.۵۲ درصد نسبت به موقعیت فعلی افزایش یابد که تخمینی قطعی نیست.

نظرات کاربران

.دیگران نشانی ایمیل شما را نخواهند دید

بخش‌های ستاره‌دار را حتما پر کنید.

 

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x