. 20 روز پیش

رشد قیمت LINK با ب­روزرسانی نقشه ­راه چین­‌ لینک استیکینگ (Chainlink Staking)

توکن بومی چین ­لینک این روزها یکی از بهترین عملکردها را در میان دارایی های دیجیتالی داشته که در پی انتشار تازه‌ترین نقشه­ راه استیکینگ بلندمدت این پروژه اتفاق افتاده است.

در هفت ژوئن تیم چین ­لینک «اهداف بلند مدت، نقشه راه و اجرای اولیه» خود را منتشر کردند که طی آن مراحل زیر را برای پروژه­‌ی بلاک­ چین اوراکل ارائه دادند.

تیم توسعه دهنده ChainLink در یک پست وبلاگی، با مدنظر قرار دادن “اقتصاد چین­ لینک ۲” اذعان کرده که تمرکز بر استیکینگ (سهام­داری) تلاشی­ در جهت مقیاس ­گذاری سیستم و یکپارچگی بیشتر شبکه­‌های بلاک­ چینی خواهد بود.

طبق تعاریف استیکینگ مکانیزمی ا­ست که لایه ­ای جدید از “امنیت اقتصادی رمزنگاری ­شده” را برای چین­ لینک فراهم می‌­آورد. این امر در مورد اکثر بلاک­ چین‌­های اثبات سهام که به سهام­داران برای کمک به ایمن­ سازی شبکه پاداش می‌دهند، صدق می­‌کند.

استیکینگ بیانگر شروع “اقتصاد چین­ لینک ۲” است؛ عصری جدید برای امنیت و پایداری بلندمدت شبکه­ های اوراکل. در این به­ روزرسانی، اهداف بلندمدت، نقشه ­راه و اجرای اولیه­ سهام ­داری در شبکه­ ChainLink توضیح داده شده است.

تمرکز بر استیکینگ (سهام­داری)

بروزرسانی چین لینک

چین ­لینک چهار هدف بلندمدت را دنبال می­کند که برای این منظور اوراکل‌­های خود را اوایل این ماه در سولانا راه­‌اندازی کرد. بنابر گفته‌های خود تیم سازنده:

استیک کردن لینک (LINK) به ­نوبه­ خود توان نودها را برای دریافت کارمزدها و هزینه­‌های مربوطه در شبکه چین ­لینک افزایش می­دهد.

در توضیحات چین ­لینک آمده که هدف اولیه­ استیک کردن، بالا بردن امنیت و اطمینان کاربران این شبکه است. توکن­‌های لینک به عنوان «حرکتی ضمانت­محور در خصوص عملکرد شبکه» قفل می­شوند. علاوه ­بر این، محرک­ها و اخطارهایی مانند بریدگی (slashing) نودها را قادر می­سازد به‌­طور پیوسته گزارش­های اوراکل دقیق و به موقعی تولید و ارسال کنند.

هدف دوم تشویق کردن اعضای شبکه به مشارکت است. اپراتورهای نود همچنین می­توانند سیستم­های سهام­داری واگذارشده‌­ای را، مانند آنچه تزوس انجام می­دهد، ایجاد کنند.

سومین هدف سهام گذاری چین‌­لینک، ایجاد پاداش­های پایدار در قبال استفاده­‌ بلندمدت واقعی­ست. انتظار می­رود رشد بلندمدت منجر به دریافت بخش بیشتری از پاداش ­های استیکینگ از «منابعی که اساسا قابلیت نشر ندارند» شود.

هدف نهایی این شبکه «توانمندسازی اپراتورهای نود است تا با استفاده از استیکینگ به کارمزدهایی با مقادیر بالا برسد.» یعنی با گذشت زمان، اپراتورهای نود فرصت بیشتری برای مشارکت در شبکه‌­های غیرمتمرکز اوراکل (DONs) خواهند داشت و امنیت شبکه را نیز بالا می­برند.

گسترش مکانیزم استیکینگ، تدریجی و تکاملی خواهد بود، همان کاری که فیدهای اوراکل آن از یک واحد فید در ETH/USD تا هزاران مورد انجام می­دهند.

پیش­بینی می­شود نسخه اولیه­ آن تا پایان امسال منتشر شود؛ و سپس با ارتقای برنامه ­ریزی شده به نسخه‌های V1 و V2 که قابلیت­‌های بیشتری به همراه خواهد داشت، خواهد رسید.

در ماه فوریه، بانک آمریکا پلاگینی به چین ­لینک داد و اظهار کرد که اوراکل­‌های آن می­تواند صنایع بزرگ را مختل کند.

رشد قیمت LINK

توکن مرجع چین ­لینک با انتشار خبر آپدین نقشه راه این شبکه، جهش قابل توجهی را در روزهای گذشته تجربه کرد، که البته به دلیل وضعیت نزولی بازار چندان دوام نیاورد.

نظرات کاربران

.دیگران نشانی ایمیل شما را نخواهند دید

بخش‌های ستاره‌دار را حتما پر کنید.

 

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x