امکان افزایش نرخ بهره و لیکویید شدن بیش از ۵۰۰ میلیون دلار

قیمت بیت کوین و اتریوم هر دو در ۲۴ ساعت گذشته و در بحبوحه درخواست‌ها برای افزایش بیشتر نرخ بهره آمریکا در ماه سپتامبر، تقریباً به میزان ۹ درصد سقوط کرده‌ است.
لیکویید شدن بیش از ۵۰۰ میلیون دلار

بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ، بیت‌ کوین (BTC) برای ششمین روز متوالی به روند نزولی خود ادامه داد. با نگاه به آخرین داده‌های این سایت می‌توان مشاهده نمود که رمزارز پیشرو بازار کریپتوکارنسی امروز به پایین‌ترین سطح قیمت خود در یک هفته اخیر رسیده و در حال حاضر با قیمت ۲۱,۳۷۴ دلار معامله می‌شود.

پس از بهبودی کوتاه مدت، قیمت بیت کوین در ماه اخیر، اکنون این رمزارز در محدوده ۲۱ هزار دلار نوسان می‌کند که نشان دهنده کاهش ۸.۹ درصدی قیمت آن نسبت به رشد روز‌های گذشته است.

قیمت اتریوم به عنوان دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار نیز به حدود ۱۶۰۰ دلار کاهش یافته است که در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۹ درصد کاهش داشته است.

بر اساس داده‌های سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، اتریوم با ارزش بازار فعلی ۲۱۱.۵ میلیارد دلاری، حدود ۶۴ درصد از سقف تاریخی خود در نوامبر سال گذشته کاهش یافته است.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که بیش از ۱۵۶,۱۵۵ معامله‌گر در بازار ارز‌های دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته لیکویید شده‌اند. بیت کوین با ۲۰۱.۳ میلیون دلار در رتبه اول و اتریوم با ۱۳۲.۷ میلیون دلار رتبه بعدی لیکوییدها را به خود اختصاص داده است و در مجموع حدود ۵۳۷ میلیون دلار دارایی لیکویید شده است.

سایر ارزهای دیجیتال از جمله بایننس کوین (۸ درصد)، سولانا (۱۱.۶ درصد)، متیک (۱۱.۸۵ درصد) و آوالانچ (۱۴.۴ درصد) نیز ضررهای زیادی را در ۲۴ ساعت گذشته متحمل شده‌اند.

واکنش بیت کوین و اتریوم به تصمیمات بانک مرکزی آمریکا

افت قیمت‌های اخیر در بازار ارز‌های دیجیتال احتمالا با افزایش نرخ بهره مورد انتظار توسط بانک مرکزی آمریکا و همچنین کاهش فعالیت‌های پروژه‌های دیفای مرتبط است.

دیفای چیست؟ معرفی پلتفرم‌های دیفای و نحوه سرمایه‌گذاری روی آن‌ها

همانطور که خبرگزاری وال استریت ژورنال (Wall Street Journal) گزارش داد، جیمز بولارد (James Bullard) رئیس فدرال رزرو شهر سنت لوئیس در ایالت میزوری، طرفدار افزایش ۰.۷۵ درصدی نرخ بهره تا ماه آینده است. همچنین به گزارش رویترز (Reuters)، مری دالی (Mary Daly) رئیس فدرال رزرو شهر سانفرانسیسکو ایالت کالیفرنیا نیز افزایش ۰.۵ یا ۰.۷۵ درصدی نرخ بهره را در ماه آینده تایید کرد. هر دو این افراد تایید کرده‌اند که تا زمانی که تورم فزاینده موجود در آمریکا کنترل شود، می‌توان نرخ‌ها را افزایش داد.

فعالیت کاربران در تمام برنامه‌های امور مالی غیر متمرکز (DeFi) در سرتاسر شبکه اتریوم نیز در هفته گذشته منفی بوده است، و نگرانی‌هایی نیز در میان سرمایه گذاران از بابت رویداد Merge شبکه اتریوم به وجود آمده است.

بر اساس داده‌های سایت Dune Analytics، حجم معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) در ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ درصد کاهش یافته است.

طبق داده‌های پلتفرم دیفای لاما (DefiLlama) نیز ارزش کل قفل شده (TVL) در تمام بلاک چین‌ها بیش از ۳.۷۵ درصد در ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافته است که نشان دهنده کاهش علاقه کاربران به فعالیت‌های دیفای است.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x