پلتفرم Aave تا زمان Merge اتریوم از استقراض اتر خودداری می‌کند!

اعضای جامعه پلتفرم وام دهی Aave با اجماع حداکثری تصمیم به لغو استقراض ETH تا زمان نهایی شدن Merge گرفته اند.
توقف استقراض اتر در پلتفرم آوه

جامعه Aave با اکثریت آرا به تصویب پیشنهاد توقف موقت استقراض رمز ارز اتریوم (ETH) تا زمان ادغام این شبکه رای داد و زمان اجرای این استراتژی را نیز با دو فوریت به تصویب رساند.

این رای گیری نشان می‌دهد که جامعه Aave با توقف وام دهی اتر قصد کاهش خطرات بالای استقراض این رمزارز در جامعه خود را داشته و تا زمان ارائه هارد فورک جدید شبکه اتریوم که منجر به ادغام آن خواهد شد، این استراتژی را همچنان دنبال خواهد کرد.

انجمن Aave توقف استقراض اتریوم (ETH) را تأیید می‌کند

جامعه Aave بر اساس پیشنهاد مدیریتی خود مبنی بر توقف موقت وام دهی ETH از تاریخ ۳۰ اوت تا ۲ سپتامبر، به این فرآیند رای مثبت داد. در این رای‌گیری ۹۶.۱۸ درصد اعضا با این پیشنهاد موافقت کردند.

این انجمن موافقت کرد تا قرض‌دهی ETH را متوقف کند و ۶۰ عدد توکن AAVE را از خزانه خود به سازمان میکر دائو (MakerDAO) بپردازد. همچنین از واگذاری وکالت این پیشنهاد به شخص ثالث نیز خود‌داری خواهد کرد. در واقع رای دهندگان تقریباً از ۲۱۴ هزار توکن AAVE برای تأیید این پیشنهاد استفاده کرده‌اند.

پلتفرم Aave معتقد است که کاربران می‌توانند با قرض گرفتن ETH قبل از رخ دادن ادغام این شبکه، از توکن PoW اتریوم یا همان (ETHW) سوء استفاده کنند. این مسئله چالشی است که استفاده زیاد از رمز ارز اتر درشبکه Aave قبل از فرآیند ادغام به همراه خواهد داشت. همچنین از دیگر عواقب نامناسب آن می‌توان به امکان منفی شدن نقدینگی و بازده درصدی سالانه کاربران اشاره کرد. بنابراین این مسئله می‌تواند ریسک ورشکستگی Aave را افزایش دهد.

علاوه بر همه این‌ها وام گیری بالای ETH می‌تواند بر موقعیت‌های استقراض بازگشتی (Recursive Borrowing) جفت ارز stETH/ETH در پلتفرم Aave تأثیر بگذارد. این موضوع ممکن است منجر به این شود که کاربران سرمایه خود را نقد کنند که خود بر توازن برابری stETH/ETH تاثیر منفی خواهد گذاشت. بنابراین، ممکن است خطر افزایش نقدینگی بیشتر و ورشکستگی در بازار کریپتو را به همراه داشته باشد.

تصویب پیشنهاد توقف استغراض ETH با اکثریت آرا در جامعه Aave، همه این خطرات احتمالی را از بین برده است. علاوه بر این Aave DAO قبلاً پیشنهادی برای پشتیبانی از ادغام شبکه اتریوم تصویب کرده است. با این حال این پلتفرم، پشتیبانی از هر هارد فورک اتریوم را رد کرده است.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

ادغام شبکه اتریوم قبل از تاریخ پیش بینی شده اتفاق خواهد افتاد

احتمال ادغام اتریوم قبل از تاریخ پیش بینی شده در روز ۱۵ سپتامبر بیشتر است زیرا میانگین نرخ هش به بالای ۹۰۰ تراهش بر ثانیه رسیده است. ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) خالق روسی – کانادایی بلاک چین اتریوم ادعا کرد که تاریخ دقیق ادغام این شبکه به نرخ هش آن بستگی دارد. شبکه برای راه اندازی رویداد ادغام در ۱۵ سپتامبر به میانگین هش ریت ۸۷۲ ترا هش بر ثانیه نیاز دارد. هش ریت بالاتر از این مقدار احتمالاً باعث می‌شود تا ادغام (Merge) زودتر به وقوع بپیوندد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x