تشکیل پرونده دیگری در پشتیبانی از شبکه ریپل؛ SEC مقصر است!

دو شرکت I-Remit و TapJets قصد دارند در پشتیبانی از بنیاد ریپل در دادگاه پرونده تشکیل دهند.

شرکت ریپل و متهمان آن در نبرد حقوقی خود علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC)‌ از طرف اشخاص ثالث حمایت زیادی را دریافت کرده‌اند. اخیراً قاضی تورس ایرادات این کمیسیون را رد کرد و به شرکت‌ I-Remit و صرافی TapJets اجازه داد تا پرونده خلاصه دعوی تشکیل بدهند.

حمایت‌های جدید از شرکت ریپل در پرونده آن‌ها با SEC

در آخرین تغییرات پیرامون این پرونده، شرکت TapJets اخیرا خلاصه دعوی خود را به صورت رسمی و در حمایت از شرکت ریپل و متهمان این پرونده به دادگاه ارسال کرده است.

این خلاصه پرونده نشان می‌دهد که شرکت TapJets به اجبار وادار به توقف و تعلیق فعالیت‌های توکن ریپل یا همان XRP در تاریخ ۳ مارس ۲۰۲۱ شده است. دلیل آن نیز اتهامات و شکایت این نهاد قانونی از شرکت ریپل اعلام شده است.

به دلیل اینکه صرافی‌ها تصمیم گرفتند تا توکن XRP را قبول نکنند، ارزش این توکن کاهش یافت و در صرافی TapJets هم به همین دلیل خرید و فروش آن متوقف شد. البته این موضوع که صرافی برای تبدیل ریپل به ارز فیات با مشکلات عدیده‌ای رو به رو بود هم از دیگر عوامل اتخاذ این تصمیم است.

در خلاصه ارائه شده به دادگاه ذکر شده است که مشاور این پرونده مقادیر بالایی از سرمایه خود را در یک پلتفرم اختصاصی که به منظور پذیرش توکن XRP ایجاد شده، سرمایه گذاری کرده است. با این حال در صورت برنده شدن SEC در این دعوا، آن‌ها قطعا متحمل خسارات مالی هنگفتی خواهند شد. زیان متحمل شده فقط در فروش توکن‌های XRP نیست، بلکه صرافی TapJets هزینه‌های متحمل شده در ساخت این پلتفرم را نیز از دست خواهد داد.

آیا صرافی TapJets حمایت خود از ارز ریپل را ادامه خواهد داد؟

به دلیل اینکه فاش شده صرافی TapJets و هیچ یک از دست اندرکاران آن به منظور سرمایه گذاری مالک توکن XRP نیستند، امیدی نیز به حصول نتایج مثبت چندانی از این پلتفرم نیست.

پیش از این سایت خبری Coingape گزارش داده بود که شرکت I-Remit به عنوان دیگر مشاور دادگاه در خلاصه دعوی خود به شدت به کمیسیون SEC به دلیل ادعا‌هایش انتقاد کرده بود. بر اساس این انتقادات از نظر آن‌ها کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، ODL یا همان (On Demand Liquidity) را به عنوان عاملی برای حواس پرتی استفاده کرده است و علاوه بر این تصویری که این کمیسیون از XRP ترسیم کرده است با آن چیزی که در واقعیت وجود دارد همخوانی ندارد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x