حکم دستگیری بنیان‌گذار شبکه ترا (LUNA) صادر شد!

الکس دوبنیا (Alex Dovbnya) متخصص و تحلیل‌گر بازار کریپتو کارنسی در گزارش خود از پیگرد قانونی بنیان گذار جنجالی شبکه ترا (Terra) و صدور حکم بازداشت او از طرف دادگاه سئول در کره جنوبی خبر داد.

خبرگزاری بلومبرگ گزارش می‌دهد که دادگاه سئول حکم بازداشت دو کوون (Do Kwon) یکی از بنیانگذاران Terra و پنج فرد دیگر را صادر کرده است. بر اساس این گزارش، دو کوون به نقض قوانین بازار سرمایه متهم شده است.

این حکم پس از آن صادر شد که چندین کارمند شرکت ترا فرم لبز (Terraform Labs) در ماه ژوئن در بحبوحه تحقیقات در مورد فروپاشی پروژه Terra از ترک کردن خاک کره جنوبی منع شدند. محققان همچنین در ماه ژوئیه به عنوان بخشی از تحقیقات خود به صرافی‌های ارزهای دیجیتال محلی یورش بردند.

مسئولین این شبکه در اولین مصاحبه گسترده خود پس از فروپاشی ترا این ایده که استیبل کوین UST یک پروژه کلاهبرداری است را رد کردند و اصرار داشتند عملکرد این استیبل کوین دقیقا مطابق با انتظارات آن‌ها خواهد بود. اما پس از این اظهارات، شبکه ترا به ناگهان دچار فروپاشی و استیبل کوین آن نیز از بازار ارز‌های دیجیتال محو شد. با این حال بسیاری از منتقدان اصرار دارند که این پروژه در لایه‌های زیرین خود پوسیده بود و آن را به کلاهبرداری بیوتکنولوژی ترانوس (Theranos) تشبیه کردند.

این کارآفرین بحث‌برانگیز در سخنانی گفته بود که مصمم است برای دهه‌های آینده نیز به فعالیت در صنعت کریپتو ادامه دهد، اما اکنون با خطر کاملا جدی روانه شدن به زندان مواجه شده است.

پس از فروپاشی شبکه Terra در ماه مه امسال، بسیاری از فعالین بازار شروع به ابراز درخواست‌های خود برای پیگیری عوامل پشت پرده این شکست اقتصادی بودند. نسیم طالب (Nassim Taleb) نویسنده کتاب قوی سیاه (Black Swan) خواستار زندانی کردن دو کوون در پشت میله‌های زندان شد تا از کلاهبرداری‌های بیشتر او جلوگیری شود.

شایان ذکر است که دو کوون در حال حاضر در سنگاپور اقامت دارد. به گزارش روزنامه کره جنوبی Chosun Ilbo که در ابتدا این خبر را منتشر کرد، دادستان‌های محلی قصد دارند با اینترپل (Interpol) به عنوان بزرگ‌ترین سازمان پلیس جهان، همکاری کنند تا دستگیری او ظرف یک سال آینده اتفاق بیفتد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x