بایننس استیبل کوین USDC را از پلتفرم خود حذف خواهد کرد!

تصمیم اخیر صرافی بایننس، مبنی بر عدم پشتیبانی از استیبل کوین USDC،‌ دومین استیبل کوین برتر بازار سر و صدای زیادی به پا کرده است.
حذف USDC از بایننس

بایننس به عنوان بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، پشتیبانی از استیبل کوین USDC را متوقف کرده و باعث متزلزل شدن بازار Stablecoinها شده است. طی اعلام مسئولین این صرافی، توکن‌های USDC مشتریان به طور خودکار به استیبل کوین مختص شبکه بایننس یا همان بایننس دلار (BUSD) منتقل خواهد شد.

صرافی بایننس اعلام کرد که تمام دارایی‌های استیبل کوین‌‌های USDC، پکس دلار (Pax Dollar -USDP) و ترو یو اس دی (TrueUSD – TUSD) کاربران خود را نهایتا تا ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲ (۷ مهر ۱۴۰۱) به بایننس دلار (BUSD) تبدیل می‌کند.

علاوه بر این دارایی‌های کاربرانی که بعد از این تاریخ، استیبل‌کوین‌های نام‌برده را به این صرافی واریز کنند، به طور خودکار به بایننس دلار تبدیل خواهد شد. با این حال، آن‌ها می‌توانند هنگام برداشت (Withdraw) از بایننس، پول خود را دوباره به صورت تبدیل شده به استیبل کوین‌های USDC، USDP یا TUSD برداشت کنند.

این تصمیم بایننس عملا دومین استیبل کوین بزرگ بازار ارز‌های دیجیتال (USDC) را از مزیت رقابت با توکن تتر (اولین استیبل کوین بازار کریپتو) محروم می‌کند. ارزش بازار تتر ۶۸ میلیارد دلار بوده و پس از آن یو اس دی سی با ۵۲ میلیارد دلار در رتبه دوم قرار گرفته است. بایننس دلار یا همان BUSD نیز با ۱۹ میلیارد دلار در رتبه سوم با ارزش‌ترین استیبل کوین‌های بازار ارز‌های دیجیتال قرار دارد. البته دو استیبل کوین USDP و TUSD بازار بسیار کوچک‌تری در مقایسه با سایرین دارند.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

این حرکت غافلگیرکننده در حالی صورت می‌گیرد که بایننس با کاهش قیمت‌های خود به دنبال غلبه بر صرافی کوین بیس (Coinbase)، رقیب سرسخت خود در بازار کریپتوکارنسی، است.

استیبل کوین‌ها از پایه و اساس‌های بازار ارزهای دیجیتال هستند و به عنوان جایگزین دیجیتالی برای دلار آمریکا یا سایر ارزهای فیات عمل می‌کنند. هر توکن متصل به دلار همیشه دقیقاً در محدوده بسیار نزدیک به قیمت ۱ دلار قرار می‌گیرد، اگرچه کیفیت دارایی‌های پشتوانه یک استیبل کوین می‌تواند بر میزان انحراف قیمت آن تأثیر بگذارد. تجارت استیبل کوین‌ها با سهم ۴۴ درصدی تتر (USDT) تحت سلطه این توکن قرار دارد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x