رقابت با Chainlink؛ صرافی بایننس از شبکه Binance Oracle رونمایی کرد!

بایننس از شبکه جدید بایننس اوراکل (Binance Oracle) برای برقراری ارتباط مؤثر بین داده‌های دنیای واقعی و قراردادهای هوشمند رونمایی کرده است.
صرافی بایننس از شبکه Binance Oracle رونمایی کرد

روز چهارشنبه ۲۶ اکتبر (۴ آبان)، بایننس، ارائه‌دهنده پیشرو زیرساخت ارزهای دیجیتال، از اوراکل غیرمتمرکز Web3 خود رونمایی کرد. بایننس اوراکل به عنوان یک شبکه تغذیه (Feed) داده عمل می‌کند که داده‌های دنیای واقعی را به قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک‌چین متصل می‌کند.

این قابلیت می‌تواند اولین رقابت بزرگ برای ارائه‌دهندگان خدمات اوراکل موجود مانند Chainlink (LINK) باشد. چین لینک با زیرساخت قوی‌اش، خود را به عنوان یک شبکه تغذیه داده قدرتمند معرفی کرده است که پلی بین سیستم‌های مبتنی بر بلاک چین و زیرساخت آنلاین دنیای واقعی را ارائه می‌دهد.

بایننس اوراکل قراردادهای هوشمند را بر اساس ورودی‌ها و خروجی‌های دنیای واقعی فعال می‌کند. این صرافی کریپتویی تصمیم گرفته است ابتدا از خدمات اوراکل خود در زنجیره BNB استفاده کند که تقریباً ۱۴۰۰ برنامه غیرمتمرکز و شرکای Web3 را برای استفاده از منابع داده موجود فراهم می‌کند.

به عنوان بخشی از برنامه اولیه، بیش از ده پروژه در زنجیره BNB از قبل با قراردادهای هوشمند ادغام شده‌اند. بایننس اعلام کرد که سرویس‌های اوراکل آن زنجیره‌ای هستند و در نهایت از شبکه‌های بلاک چین بیشتری پشتیبانی خواهند کرد. گوندولین رجینا (Regina Gwendolyn)، مدیر سرمایه‌گذاری در زنجیره BNB، در مورد توسعه این قابلیت گفت:

اینترنت جدید در حال تبدیل شدن به قراردادهای هوشمندی که قابلیت اتصال خوبی دارند، است. اوراکل‌ها با بالا بردن دانش قرارداد‌های هوشمند از آنچه در خارج از بلاک چین می‌گذرد، به آنها اجازه می‌دهد تا با حرکتی از پیش تعیین‌شده به رویدادهای خارجی پاسخ دهند، که به‌نوبه‌خود اتفاق بسیار مهمی است. بایننس اوراکل با ارائه یک شبکه اوراکل پایدار، قابل اعتماد و کارآمد با ویژگی‌های دقت و دسترسی جامع، حضوری پررنگ در فضای Web3 خواهد داشت.

خرید و فروش رمز ارزها

طرز کار بایننس اوراکل

شبکه بایننس اوراکل با منبع‌یابی داده‌های قیمت (Price Data) از صرافی‌های متمرکز (CEXs) مختلف و تجمیع قیمت‌ها با استفاده از یک الگوریتم هوشمند، به دنبال دستیابی به سطح بالاتری از قابل اطمینان بودن است. برای تغذیه داده‌های فردی، شبکه از طرح امضای ورودی (TSS)  استفاده می‌کند که با ارائه مکانیزم توزیع‌شده‌ای هر نقطه از خرابی را حذف می‌کند.

همچنین، در طول فرآیند تغذیه داده، کلید عمومی بایننس صحت ​​داده‌ها را چندین بار تأیید می‌کند. این روش مانع هر نوع دستکاری داده‌ها می‌شود. در صورت موفقیت، این شبکه می‌تواند رقیب اصلی  Chainlink محسوب شود.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x