جنگ بین استیبل کوین‌ها، عرضه بایننس USD را افزایش داد!

BUSD، سومین استیبل کوین بزرگ جهان از نظر سهم بازار، در رقابت با دو مدعی برتر خود، شاهد افزایش عرضه بوده است.
جنگ بین استیبل کوین‌ها، عرضه بایننس USD را افزایش داد

صرافی غیرمتمرکز بایننس با فروش ذخایر USDC خود، آنها را به استیبل کوینش یعنی BUSD تبدیل کرده است. در تاریخ ۲۳ اکتبر (۱ آبان)، فرانک چاپارو (Frank Chaparro) از منبع تحلیل داده The Block متوجه تغییر این میزان عرضه شد، زیرا مقدار BUSD برای اولین بار از مرز ۲۰ میلیارد دلار عبور کرد.

طبق گزارش CoinGecko، عرضه این توکن در حال حاضر به بالاترین حد فعلی خود یعنی ۲۱.۷ میلیارد دلار رسیده است. این مقدار، ۱۵ درصد از کل ارزش بازار استیبل کوین را تشکیل می‌دهد که ۱۴۷ میلیارد دلار است.

وی در ادامه سخنانش گفت: تاکنون درصد معاملات بر اساس دلار آمریکا در این ماه ۲۲ درصد بوده است. بایننس در ماه سپتامبر اعلام کرده بود که موجودی‌های باقیمانده و سپرده‌های جدید USDC ،USDP و TUSD را به BUSD تبدیل خواهد کرد.

دور دوم جنگ استیبل کوین‌ها

میلیاردر کریپتویی و مدیرعامل صرافی غیرمتمرکز FTX، سم بنکمن فرید (Sam Bankman-Fried)  پیش‌تر گفته بود تبدیل USDC به BUSD منادی «دومین جنگ بزرگ بین استیبل کوین‌ها» خواهد بود. وی در تأیید سخنانش اذعان داشت که اولین مورد از این اتفاق در سال ۲۰۱۸ رخ داد که منجر به خروج USDT و USDC از TUSD ،GUSD و USDP شد.

بنکمن فرید در ادامه گفت که تفاوت این بار در نرخ بهره مثبت است که به معنای درآمد بیشتر برای استیبل کوین‌ها است. او پیش از آنکه حرفی از سودآوری استیبل کوین‌ها بزند، گفته بود:

جالب است ببینیم پس از DAI-holding-USDC و لونا (Luna) چه چیزی از فضای استیبل کوین بدون پشتوانه فیات، پدیدار می‌شود.

تتر (USDT) همچنان بزرگترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار است، اما سهم آن اخیراً با افزایش نگرانی‌های نظارتی و روی آوردن موسسات به رقیب آن یعنی USDC سیرکل (Circle) کاهش یافته است.

سه مورد از ده دارایی برتر ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار، استیبل کوین‌هایی با ارزش مجموع ۱۳۴ میلیارد دلار هستند که فاصله چندانی با اتریوم ندارند.

تنظیم مقررات برای استیبل کوین‌ها در ایالات متحده هنوز راه زیادی تا اجرایی شدن دارد. علیرغم اینکه دولت بایدن برای اقدام هرچه سریع‌تر در این زمینه اصرار دارد، به نظر می‌رسد کنگره برای رسیدگی به این مسائل عجله‌ای ندارد. هفته گذشته، جیم هیمز (Jim Himes)، یکی از اعضای کنگره، با اشاره به زمان تنظیم مقررات در حوزه ارزهای دیجیتال گفت: «احتمالاً این اقدام در اوایل سال آینده (۲۰۲۳) صورت نمی‌گیرد».

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x