سرقت یک میلیون دلاری از ابزار سواپ کیف پول مبتنی بر زنجیره BNB!

هک گسترده در حوزه دیفای مدت‌هاست که گریبانگیر کاربران این دنیای جذاب شده است. در تازه‌ترین حمله‌ هکری، کیف پول بیت کیپ متوجه حمله‌ای بیش از ۱ میلیون دلار شده است.
هک کیف پول بیت کیپ

اوایل روز ۱۸ اکتبر، کیف پول بیت کیپ (BitKeep) قربانی حملات هکری شد و این ابزار بر اثر این حمله بیش از یک میلیون دلار را از دست داد. کیف پول BitKeep به سرعت همه کاربران خود را از این موضوع مطلع کرد. آن‌ها همچنین اضافه کردند که تیم توسعه این پلتفرم برای مهار نفوذ هکر وارد عمل شده است.

این حمله در زنجیره BNB رخ داد و لازم به ذکر است که BitKeep نیز قول داده که تمام بازپرداخت‌ها را به صورت تمام و کمال انجام دهد. بعلاوه این ابزار سواپ کیف پول (Wallet Swap Facility)، اتخاذ اقدامات امنیتی جدیدی را پس از حمله هکری آغاز کرده است.

در حال حاضر BitKeep خدمات خود را به حالت تعلیق درآورده است تا اطمینان حاصل کند که دیگر مشکل امنیتی برای دارایی‌هایش وجود ندارد. همچنین تیم آن در حال ارتباط و همکاری با سایر آژانس‌های امنیتی برای ردیابی هکرها است. تیم BitKeep در حال فعالیت به منظور ردیابی هکر برای بازیابی دارایی‌های سرقت شده است.

همانطور که گفته شد، BitKeep  تمام مبلغ مسروقه را به همه کاربران آسیب دیده از این حمله هکری بازپرداخت خواهد کرد. با این حال جدول زمانبندی بازپرداخت بعدا توسط آن‌ها منتشر می‌شود. در ادامه اظهارات تیم فنی این کیف پول آمده:

بر اساس این اطلاعیه ما افرادی را که می‌توانند در شناسایی هکرها و بازیابی دارایی‌های دزدیده شده کمک کنند تشویق می‌کنیم تا با ما تماس بگیرند. پاداش زیادی در انتظارتان خواهد بود. پیشاپیش از همکاری شما متشکرم.

BitKeep اعلام کرده که با اطلاعات به روز تمام کاربران خود را از روند کلی اقدامات اتخاذ شده در مورد این سرقت مطلع خواهد کرد.

خرید و فروش رمز ارزها

هک گسترده کیف پول‌ها در فضای مالی غیر متمرکز (DeFi)

حملات هکری مرتبط با کیف پول‌های فضای مالی غیر متمرکز در سال گذشته به شدت افزایش یافته است. در اوایل این ماه یک تجمیع کننده صرافی غیر متمرکز چند زنجیره‌ای (aggregator multi-chain DEX) با نام ترنسیت سواپ (TransitSwap) بیش از ۲۱ میلیون دلار را طی یک حمله هکری از دست داد که ناشی از یک خطای مهلک در فرایند قرارداد سواپ رخ داده است.  

به طور مشابه یک پروتکل DeFi مبتنی بر بلاک چین سولانا با نام منگو مارکت (Mango Market) بیش از ۱۰۰ میلیون دلار با سوء استفاده هکرها از یک پل متقابل که زنجیره (BEP2) BNB Beacon و (BEP20 یا BSC) BNB Chain را به هم متصل می‌کند، از دست داد.

حملات هکری و سوء استفاده‌های مالی در ماه اکتبر سال ۲۰۲۲ به اوج خود رسیده است. طبق گزارش Chainalysis اکتبر در حال حاضر بزرگترین ماه در بزرگترین سال فعالیت هکرها است. تا کنون در این ماه، ۷۱۸ میلیون دلار از پروتکل‌های DeFi در ۱۱ حمله هکری مختلف به سرقت رفته است.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x