تحلیلگر بلومبرگ: بیت کوین (BTC) به موعد سررسید اجتناب‌ناپذیر خود رسیده است!

در شرایطی که بازارهای سهام ایالات متحده در بلاتکلیفی به سر می‌برند، بیت کوین (BTC) و بازار گسترده‌تر کریپتو کارنسی حرکت‌های مشابهی را از خود نشان داده‌اند. جالب اینجاست که ذخیره بیت کوین موجود در آدرس نهنگ‌های آن نیز اخیراً به پایین‌ترین حد خود در سه سال گذشته رسیده است.
بیت کوین (BTC) به موعد سررسید اجتناب ناپذیر خود رسیده است

استراتژیست ارشد کالای بلومبرگ،مایک مک گلون (Mike McGlone)، معتقد است که بیت کوین می‌تواند وارد موعد سررسید غیرقابل توقف خود شود. آقای مک گلون مقایسه جالبی با قیمت فعلی نفت خام به ارزش ۸۴ دلار در هر بشکه انجام می‌دهد که آخرین بار این قیمت در اکتبر ۲۰۰۷ مشاهده شده است. او اضافه می‌کند که این واقعیت که بیت کوین ۱۵ سال پیش وجود نداشت، به آن مزیت افزایش قیمت می‌دهد. جالب اینجاست که آخرین گزارش بلومبرگ نشان می‌دهد:

این واقعیت که بر خلاف انتظار‌ها شاخص ارزهای دیجیتال با آخرین دور افزایش نرخ بهره کاهش نیافته است، ممکن است نشان دهنده پایان بازی بانک مرکزی آمریکا در آینده باشد. یک کاتالیزور بالقوه و اصلی برای بانک‌های مرکزی که به وسیله آن بتوانند انقباضات پولی را مهار کنند، این است که بازارها به ویژه بازار سهام و کالا این کار را برای آنها انجام دهند و این مسئله ممکن است به نفع بیت کوین تمام شود.

بیت کوین (BTC)، کاهش عرضه و افزایش تقاضا

مک گلون در ادامه صحبت‌هایش افزود که کاهش عرضه بیت کوین می‌تواند در مقیاس جهانی بی‌سابقه باشد. بنابراین او معتقد است که قیمت‌ها در طول زمان به افزایش خود ادامه خواهند داد، مگر اینکه چیزی غیرعادی نرخ پذیرش و تقاضای بیت کوین را معکوس کند. وی همچنین گفت:

بیت کوین (BTC) ممکن است در حال وارد شدن به مرحله‌ای اجتناب ناپذیر از مهاجرت خود به جریان اصلی بازار با قیمتی نسبتاً کاهش یافته باشد. تصمیم اخیر FASBA مبنی بر اینکه شرکت‌ها باید از حسابداری با ارزش منصفانه برای اندازه گیری دارایی‌های کریپتو استفاده کنند نیز بر این موضوع تأثیرگذار است.

معیارهای درون زنجیره‌ای

در روز سه‌شنبه ۱۸ اکتبر، بازار بیت‌کوین شاهد افزایش شدید تعداد کوین‌های خروجی از صرافی‌ها بود. با بیش از ۴۰ هزار بیت کوین، روز سه شنبه بزرگترین روز برای خروج بیت کوین از صرافی‌ها در بیش از چهار ماه گذشته بود. سایت Santiment ارائه دهنده داده‌های درون زنجیره‌ای در گزارشی خاطرنشان کرد:

عرضه کوین‌ها در صرافی‌ها به ۸.۴۸ درصد کاهش یافته است. با کاهش عرضه این رمزارز، احتمال فروش آتی آن نیز کاهش می‌یابد.

با این حال سوشال دامیننس بیت کوین (BTC’s Social Dominance)  وارد وضعیت قرمز شده است که خود نشان دهنده سیگنال نزولی برای قیمت BTC است. در ادامه گزارش Santiment آمده است که:

سوشال دامیننس بیت کوین بر روی همه دارایی‌های دیجیتال و افزایش یا کاهش قیمت‌ آن‌ها تاثیرگذار بوده است. محدوده سبز دامیننس بیت کوین زمانی رخ می‌دهد که ۲۰ درصد از همه بحث‌های مرتبط با دارایی‌های دیجیتال صحبت‌های حول محور بیت کویت را تشکیل دهد و در این حالت قیمت‌ها به طور کلی بالا می‌رود. مناطق قرمز نیز نشان دهنده بحث‌های زیر ۲۰ درصد است و قیمت‌ها نیز اساساً در این محدوده کاهشی است.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x