سقوط بیت کوین به زیر ارزش واقعی (Realized Price)

قیمت بیت کوین با ریزش‌های چند روز گذشته به زیر شاخص قیمت واقعی (Realized Price) برگشته است.

طبق آمار به‌دست‌آمده از وب سایت داده‌های درون زنجیره‌ای Glassnode، قیمت بیت کوین پس از ۲۳ روز متوالی بالاتر از قیمت تمام شده بازار، به زیر قیمت واقعی (Realized Price) رسیده است. قیمت فعلی آن در زمان نوشتن این مطلب حدود ۲۱,۵۰۰ دلار است که منعکس‌کننده قیمت کل خرید از زمان آخرین گردش آن در زنجیره است.

بر اساس تجزیه و تحلیل‌های Glassnode، وضعیت بازار اکنون به گونه‌ای است که می‌توان آن را مجموعا در ضرر در نظر گرفت. قیمت بیت کوین در حال حاضر کمتر از شاخص قیمت واقعی آن است و همین امر چشم‌انداز کوتاه مدت نامشخصی از روند آن به ما می‌دهد. شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال نیز دوباره به محدوده «ترس» برگشته است.

قیمت بیت کوین که در واقع نشان دهنده میانگین ارزش عرضه آن در آخرین تراکنش‌های درون زنجیره‌ای بوده، در تاریخ ۱۹ آگوست زمانی که بیت‌کوین به عدد ۲۰,۹۱۰ دلار رسید، شکسته شد.

از آنجایی که سرمایه گذاران با امید به اینکه شاید فدرال رزرو نرخ بهره را کمتر از حد انتظار افزایش دهد، در حال باز کردن پوزیشن‌های شرطی هستند؛ دارایی‌های دیجیتال روزبه‌روز درحال ضعیف‌تر شدن هستند. دو عضو فدرال رزرو، جیمز بولارد (James Bullard) و استر جورج (Esther George)، روز پنج شنبه در رابطه با میزان افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر، شاخص‌های متفاوتی ارائه کردند. با این حال، هر دو بر نیاز به افزایش هزینه‌های وام‌گیری تأکید داشتند.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

انباشت بلند مدت بیت کوین آغاز شده است

چرخه‌های بیت کوین با تغییری همیشگی از طریق تعادل عرضه بین سرمایه گذاران بلندمدت و خریداران کوتاه مدت، در گردش هستند. نسبت RHODL در Glassnode،  این مفهوم را با مقایسه ارزش دلاری کوین‌‌های یک هفته‌ با کوین‌هایی که به مدت ۱ تا ۲ سال هولد شده‌اند، به یک نوسان‌ساز خلاصه کرد.

بر اساس آنالیزهای اخیر Glassnode، سیر نزولی و قابل توجه نسبت RHODL، نشان می‌دهد که تعادل دارایی در حال تغییر جهت به سمت هولد بلند مدت بیت کوین است.

پایین آمدن نسبت RHODL، بیانگر این است که کوین‌های قدیمی‌تر ارزش دلاری خود را به میزان بیشتری حفظ می‌کنند؛ به همین دلیل بر افزایش هولدینگ و استراتژی سرمایه گذاری بلند مدت تأکید دارد. با این اوضاع، به نظر می‌رسد هولد بلند مدت بیت کوین فعلاً بهترین گزینه برای مقابله با ریزش‌های اخیر است.

کنفرانس سالانه فدرال رزرو هفته آینده قرار است در شهر جکسون هول (Jackson Hole) ایالت وایومینگ (Wyoming)، برگزار شود که رویدادی مهم برای بیت کوین نیز به شمار می‌رود. در حال حاضر گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو، شاید به کنار آمدن با شرایط فعلی که بازارها را در هفته‌های گذشته پر تب و تاب کرده، روی بیاورد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x