نظر تحلیلگر باسابقه بازار درباره بیت کوین؛‌ سقوط BTC ادامه دار خواهد بود!

روز گذشته حمایت ۱۹ هزار دلاری بیت کوین از دست رفت و قیمت این رمز ارز ریزش شدیدی را تجربه کرد. کارشناسان بازار معتقدند این ریزش می‌تواند همچنان ادامه داشته باشد.
ریزش بیت کوین ادامه دارد

دنیس پورتر (Dennis Porter) مدیر عامل و بنیانگذار صندوق Satoshi Act Fund، معتقد است که قیمت بیت کوین در آینده، بسیار پایین‌تر خواهد رفت. وی اشاره کرد که بازار کریپتو به شدت در حال سقوط است زیرا دلار همچنان به قدرت‌نمایی فوق العاده خود در بازار‌های مالی ادامه می‌دهد. ارزش بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۶ درصد و در ۷ روز گذشته بیش از ۸ درصد سقوط کرده است.

پورتر همچنین فاش کرد که بسیاری از اعضای تیم او معتقدند که وضعیت اقتصادی کنونی، بدترین شرایط اقتصاد کلان در طول عمر آن‌ها بوده است.

قدرت روزافزون دلار، بیت کوین را تضعیف کرده است

دلار همچنان به صعود خود ادامه می‌دهد و به بالاترین حد خود در ۲۰ سال اخیر رسیده است. صورت حساب‌های ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده آمریکا نیز با پیش بینی موضع تهاجمی بانک مرکزی این کشور (Fed)، بهبود یافته است. افزایش ارزش دلار باعث شد تا شاخص‌های بازار بورس از جمله S&P 500 و NASDAQ 100 سقوط کنند. ارزش بیت کوین که به شدت با سهام شرکت‌های مرتبط با تکنولوژی و بخش مرتبط با فناوری بازار نزدک (NASDAQ) در ارتباط است نیز به شدت کاهش پیدا کرده است.

رالی افزایش قدرت دلار نیز هیچ نشانه‌ای از فروکش کردن از خود نشان نداده است. گزارش خبرگزاری بلومبرگ نشان می‌دهد که موضع فدرال رزرو آمریکا ممکن است بسیار تهاجمی‌تر شود. اعتقاد بر این است که رئیس بانک مرکزی آمریکا جروم پاول (Jerome Powell)، راه پال ولکر (Paul Volcker) رئیس سابق این سازمان را دنبال خواهد کرد. البته احتمالاً این ولکر بود که در وهله اول با موضع تهاجمی خود در مورد تورم، اقتصاد ایالات متحده را وارد رکود کرد.

اگر بانک مرکزی آمریکا به سیاست انقباضی کمّی خود ادامه دهد، ارزش دلار نیز می‌تواند بیش از پیش اوج بگیرد. پاول در سخنرانی‌اش در گردهمایی جکسون هول بر موضع خود برای افزایش قدرت دلار به منظور کمک به مبارزه با تورم تاکید کرد. شاخص بین‌المللی دلار در صرافی‌ها  نشان می‌دهد که ارزش دلار هنوز یک سوم کمتر از مقدار آن در سال ۱۹۸۵ و دوران ریاست ولکر است.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

بیت کوین تا کجا سقوط خواهد کرد؟

کارشناسان بر این باورند که دامیننس بیت کوین در حال حاضر در سطوح حمایتی مهم خود قرار گرفته است. اگر ارزش BTC به کاهش خود ادامه دهد، ممکن است به پایین‌ترین حد خود برسد. ریچارد هارت (Richard Heart) یکی از اینفلوئنسرهای مهم ارزهای دیجیتال، معتقد است که بیت کوین قبل از هر حرکت صعودی به ۱۱۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد.

اکنون همه نگاه‌ها به انتشار داده‌های مرتبط با شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در تاریخ ۱۳ سپتامبر امسال است. داده‌های CPI مطلوب می‌تواند فشار نزولی فعالیت تهاجمی فدرال رزرو آمریکا بر روی بیت‌کوین را کاهش داده و ممکن است منجر به افزایش قیمت بیت کوین شود.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x