بلومبرگ: با رونق گرفتن دوباره اقتصاد، بیت کوین عملکرد فوق‌العاده‌ای نشان خواهد داد!

ثبات بیت کوین (BTC) در سه ماهه سوم امسال ممکن است نشان دهنده تمایل آن به عملکرد بهتر در آینده و احتمالا تبدیل شدن آن به دارایی با ریسک کم باشد. مایک مک‌گلون (Mike McGlone) استراتژیست ارشد کالا در بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence) پیش بینی می‌کند که دو ارز دیجیتال برتر بازار زمانی که اقتصاد جهانی به منطقه صعودی باز گردد، عملکرد بهتری از سایر دارایی‌ها خواهند داشت.
با تغییر شرایط اقتصادی بازار، بیت کوین در مقایسه با دیگر دارایی‌ها عملکرد بهتری خواهد داشت

در این گزارش تحلیلی اشاره شده است که بیت کوین به طور خاص می‌تواند در مراحل اولیه این تغییرات اقتصادی امن‌تر بوده و نقش دارایی‌های پشتوانه‌ای همچون طلا را ایفا کند.

نشانه‌های کف قیمت پدیدار شده‌اند!

بر اساس گزارش چشم‌انداز ارز دیجیتال بلومبرگ که در روز چهارشنبه منتشر شد، این واقعیت که به نظر می‌رسد کالاها به اوج خود رسیده‌اند، ممکن است نتایجی به همراه داشته باشد که یکی از آن‌ها رسیدن بیت کوین به پایین‌ترین حد خود خواهد بود.

در این سند آمده است که:

هنگامی که روند رو به افول اقتصادی تغییر کند، می‌بینیم که تمایل به بیت‌کوین، اتریوم و شاخص کریپتو از اکثر دارایی‌های اصلی عملکردی بهتر خواهند داشت.

از لحاظ تاریخی تمایل سرمایه گذاران به معامله ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین همانند تمایل آن‌ها به تجارت سهام با فناوری بالا بوده است. دارایی دیجیتال اولیه یکی از دارایی‌های با بهترین عملکرد در طول دوران نرخ بهره پایین در سال ۲۰۲۱ بود، اما از آن زمان تا کنون با ادامه سیاست انقباضی بانک مرکزی آمریکا، قیمت دارایی های دیجیتال تقریباً ۷۰ درصد از بالاترین رکورد خود فاصله گرفته و کاهش یافته است.

با این حال بیشتر نوسانات نزولی بیت کوین در ماه ژوئن رخ داد، در حالی که عملکرد سه ماهه سوم آن در مقایسه با سایر کالاها و دارایی‌ها به‌ طور قابل‌ توجهی پایدار و مناسب بود. بلومبرگ ادعا کرد که تغییر عملکرد بیت کوین، این پتانسیل را برای این رمزارز فراهم می‌کند تا در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۲ به یک دارایی با ریسک کم تبدیل شود.

در مقایسه با سهام شرکت‌های فناوری مانند تسلا (Tesla)، تحلیلگران بر این باورند که وقتی بیت کوین از نظر عملکرد اخیر خود در بازار، با این غول خودروسازی مقایسه می‌شود، ممکن است به کف قیمت خود رسیده باشد.

اگرچه هر دو نشان‌دهنده فناوری‌هایی هستند که به سرعت در حال پیشرفت است، اما این گزارش بیان می‌کند که بیت کوین ممکن است به دلیل عرضه محدود منحصر به فرد خود، مزیت عملکرد بلند مدت بهتری داشته باشد. در حالی که نرخ تورم عرضه بیت کوین در سال ۲۰۲۵ به کمتر از ۱ درصد کاهش می‌یابد، تسلا به طور میانگین ۵ درصد افزایش در سهام موجود خود در هر سال و به مدت بیش از یک دهه داشته است.

تحلیل‌گران همچنین اشاره می‌کنند که اکتبر از نظر تاریخی بهترین ماه بیت کوین از سال ۲۰۱۴ بوده است. از آن زمان به بعد این ارز دیجیتال به طور میانگین ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

چشم انداز آینده اتریوم

در مورد اتریوم تحلیل‌گران گفتند که در حال حاضر این رمزارز در یک باکس بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار محبوس شده است. اما با این وجود در سه ماهه سوم امسال نسبت به شاخص بورس NASDAQ 100 عملکرد بهتری داشته است.

آن‌ها در ادامه اظهار نظراتشان افزودند:

اتریوم به عنوان فناوری نوپا و یک کریپتوکارنسی پر نوسان‌ که رتبه دوم پس از بیت کوین را در بازار در اختیار خود دارد، در مسیر صعود خود تمایل به عملکرد بهتری نسبت به شاخص سهام دارد، اما رویداد ادغام این شبکه ممکن است نقطه عطفی برای اتریوم باشد که حتی در صورت نزول قیمت این رمزارز باز هم توانایی شکست شاخص نزدک ۱۰۰ (NASDAQ 100) را دارا خواهد بود.

بلومبرگ به پررنگ کردن توانایی شبکه اتریوم پرداخته و خاطر نشان کرد در آینده از این شبکه به صورت گسترده‌ای در تمامی زمینه‌ها استفاده خواهد شد که همین امر نهایتا منجر به افزایش قیمت اتر می‌شود.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x