تحلیلگر بلومبرگ؛ به کف قیمتی بیت کوین رسیده‌ایم

تحلیلگر بلومبرگ درباره بیت کوین
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

با سقوط اخیر قیمت بیت‌کوین، گمانه زنی‌های زیادی در مورد آینده بازار ارزهای دیجیتال شده است. آماتورها و کارشناسان به طور یکسان پیش‌بینی‌های خود را در مورد آنچه که فکر می‌کنند در آینده اتفاق می‌افتد ارائه کرده‌اند. در حالی که اکثر این پیش‌بینی‌ها بر ادامه روند نزولی تاکید دارند، پیش بینی مایک مک گلون نشانگر روند صعودی است. تحلیلگر بلومبرگ با پیش‌بینی خود مبنی بر اینکه رسیدن ارزش فعلی بیت‌کوین به ۲۰ هزار دلار همانند افت آن به ۵ هزار دلار و رشد ناگهانی آن در گذشته است، سعی دارد امید تازه‌ای به معامله‌گران و سرمایه گذاران بدهد.

خبر خوب برای بیت‌کوین

خبر خوب برای بیت کوین

مک گلون در توییتر پیش‌بینی خود را روی بیت کوین، ارز دیجیتال پیشرو بازار رمز‌ ارز‌ها، به اشتراک گذاشت. هنگامی که قیمت بیت کوین به پایین ۲۰ هزار دلار سقوط کرد، وحشت سرمایه‌گذاران را فرا گرفت. در حالی که بسیاری بر این باورند که این سیگنالی برای یک روند نزولی بیشتر در آینده است، برخی گفته‌اند که این قیمت ممکن است پایین‌ترین کف قیمتی این دارایی را نشان دهد.

تحلیلگر بلومبرگ در توییت خود به روزهای اولیه پذیرش بیت‌کوین اشاره می‌کند که عرضه محدود بیت‌ کوین عامل تعیین کننده‌ای برای ارزشمند شدن آن بود. این استدلال به هیچ وجه بحث جدیدی نیست. عرضه محدود بیت‌کوین مدت‌هاست که یکی از جذابیت‌های آن برای سرمایه‌گذارانی بوده است که معتقدند در نهایت، کمیاب بودن این ارز دیجیتال چیزی است که آن را ارزشمند می‌کند به طور کلی، مک گلون پیشنهاد می‌کند که ارزش بیت‌کوین به سطوح اصطلاحا خیلی سرد نزدیک می‌شود و به همین دلیل، جهش ناگهانی و رشد ارزش آن دور از ذهن نیست.

آنچه که این صحبت‌ها نشان می‌دهد این است که رسیدن به کف این روند نزولی فعلی ممکن است اتفاق افتاده باشد. اگر این‌چنین باشد، پس از این نقطه کاهش بیشتری برای قیمت این ارز دیجیتال وجود نخواهد داشت.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

اما آیا به کف قیمت بیت‌کوین رسیده‌ایم؟

همانطور که در گذشته نیز رسیدن ارزش بیت‌کوین به کف قیمت خود اتفاق افتاده است، در آینده نیز ممکن است این اتفاق رخ بدهد. اکنون مشخص است که در آخرین بازار نزولی، شاهد کاهش بیش از ۸۰ درصدی قیمت بیت‌کوین از بالاترین قیمت خود بوده‌ایم. با وجود سقوط بی‌رحمانه‌ قیمت بیت‌کوین در چند روز گذشته، این ارز‌ دیجیتال حدود ۷۰ درصد از بالاترین سقف خود در نوامبر کاهش یافته است. با توجه به این موضوع و در صورت ادامه این روند، ممکن است بیت کوین هنوز کاهش قیمت بیشتری در پیش داشته باشد.

با این حال، روند دیگری وجود دارد که به پیش بینی مک گلون اعتبار می‌بخشد. این واقعیتی است که فارغ از این روند نزولی و کاهش قیمت بسیار زیاد، ارزش این دارایی دیجیتال هرگز به کمتر از سقف دوره قبلی خود کاهش نیافته است. با توجه به اینکه آخرین اوج بیت‌کوین کمی کمتر از بیست هزار دلار بود، در صورت پیروی از این روند ممکن است این رقم پایین‌ترین قیمت بیت‌کوین باشد. در حال حاضر بیت کوین در قیمت ۱۸,۴۰۰ دلار معامله می‌شود و هنوز این تحلیل برای آن صدق می‌کند.

با این حال نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که بازار فعلی از روندهای قبلی خود منحرف شده است. روند جدید بازار با رونق و رالی‌های سود‌آور متعدد سال ۲۰۲۱ آغاز شده بود و اکنون وارد بازار نزولی سال ۲۰۲۲ شده است. بنابراین، شاید روندهای تاریخی در آینده شکسته شوند.

Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x