جهش ناگهانی قیمت بیت کوین و اتریوم

رشد بیت کوین و اتریوم
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

روزهای گذشته بیت کوین و اتریوم حمایت‌های کلیدی خود در محدوده ۲۰ هزار و ۱ هزار دلار را از دست دادند. این دو ارز‌ دیجیتال برتر بازار طی هفت روزه منتهی به یک‌شنبه به ترتیب ۳۴ و ۳۶ درصد ریزش کردند. اما پس از یک آخر هفته زیان‌ بار اکنون ارزش این دو بهبود یافته و به ترتیب به بالای ۲۰۰۰۰ دلار و ۱۰۰۰ دلار افزایش یافته است.

بر اساس داده‌های سایت CoinMarketCap، ارزش بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته کمی بیش از ۱۵ درصد بهبود یافته است و از پایین ترین سطح ۱۷,۷۷۲ دلاری دیروز به ۲۰,۵۴۰ دلار در زمان نگارش این مقاله بازگشته است. اتریوم هم که چند روز گذشته تا مرز ۸۹۸ دلار سقوط کرده بود، در روز گذشته بیش از ۲۵ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد و ارزش کنونی آن به ۱۱۲۰ دلار رسیده است.

بازیابی قدرتمند بیت کوین و اتریوم

بازیابی قیمتی بیت کوین و اتریوم

این نوسانات امروز قیمت، موجب ایجاد وقفه‌ای در روند نزولی بازار در هفته گذشته شده است. یکشنبه گذشته، ارزش بیت‌کوین برای اولین بار در یک سال اخیر به زیر ۲۶,۰۰۰ دلار سقوط کرد، یک نقطه عطف منفی که باعث فروش گسترده آن شد. هچنین در روزهای گذشته بیت‌کوین به زیر حمایت بسیار مهم ۲۰ هزار دلار، سپس ۱۹ هزار و ۱۸ هزار دلار سقوط کرد و همه این اتفاقات فقط در یک روز رخ داد. قیمت اتریوم نیز همانند بیت‌کوین با سرعت نسبتا مشابهی کاهش یافت و تا ۸۹۸ دلار سقوط کرد که یک ریزش بیش از ۴۶ درصد در تنها یک هفته بود.

با سقوط قیمت بیت‌کوین و اتریوم به زیر این حمایت‌های کلیدی در روزهای اخیر، شرایطی به وجود آمد که کارشناسان اعلام کردند می‌تواند موجی از تسویه‌های اجباری (Forced Liquidations) را به وجود آورد. در چنین سناریویی، سرمایه‌گذاران در مقیاس بزرگ مجبور به بستن معاملات خود با قیمت‌های بسیار پایین برای بیت‌کوین و اتریوم و مشتقات آن‌ها می‌شوند. چنین رویدادهایی قیمت‌های BTC و ETH را حتی بیشتر پایین می‌آورند و باعث کاهش هرچه بیشتر قیمت‌ها می‌شوند که به آن «اثر آبشاری» می‌گویند.

با وجود این بهبود اندک قیمت به سطوح بالاتر از ۲۰۰۰۰ و ۱۰۰۰ دلار برای BTC و ETH، این دو ارز‌ دیجیتال به طور موقت روند فروش تساعدی را متوقف کردند که به گفته برخی از تحلیل‌گران می‌توانست ارزش بیت‌کوین را تا ۱۳۸۰۰ دلار در بازار نزولی کنونی پایین بیاورد.

شدت و مدت زمان بازار نزولی ارز‌های دیجیتال نامشخص است. آخرین سقوط رمز‌ ارز‌ها در اوایل ماه گذشته آغاز شد، زمانی که رمز ارزهای اصلی همراه با بازار سهام سقوط کردند. از آن زمان، بازار کریپتو برای بازیابی با مشکل مواجه شده است و هر موج نزولی جدید باعث آسیب بیشتر به ارزش آن می‌شود. هفته گذشته هم وام‌دهندگان ارزهای دیجیتال پلتفرم‌های دیفای سلسیوس و بابل، به دلیل مشکلات احتمالی نقدینگی برداشت‌ها را برای همه مشتریان متوقف کردند. شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال Three Arrows Capital نیز ممکن است در معرض خطر ورشکستگی باشد.

Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x