سقوط ۲۰ درصدی دیگر برای بیت کوین سقوط ۲۰ درصدی دیگر برای بیت کوین! | بلاگ پول نو

سقوط ۲۰ درصدی دیگر برای بیت کوین!

در پی آمار تورم CPI (شاخص قیمت مصرف‌کننده) بالاتر از حد انتظار در روز سه‌شنبه، بیت‌کوین (BTC) و درکل بازار ارزهای دیجیتال شاهد سقوط شدیدی بودند. در حال حاضر، بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته با ۸.۴ درصد معامله شده است و کمی بالاتر از حمایت حیاتی خود یعنی ۲۰۰۰۰ دلار است.
سقوط قیمت بیت کوین

همراه با سقوط ۴.۵ درصدی شاخص S&P 500 و رسیدن به زیر ۴۰۰۰ دلار، قیمت بیت کوین نیز ریزش کرد. سایت Santiment، ارائه‌دهنده داده‌های آنچین در این باره توضیح می‌دهد:

«پس از گزارش بی‌رحمانه CPI درباره اخبار ناامیدکننده تورم در روز سه‌شنبه، بیت‌کوین نیز  همراه با بیشترین میزان افت روزانه S&P500 در دو سال گذشته، سقوط کرد. تأثیر این بخش‌ها بر یکدیگر بسیار بالاست، و بازار کریپتو اگر وارد سهام نشود پیشرفت بهتری را تجربه خواهد کرد.»

Santiment

همانطور که در نمودار قابل مشاهده است، بیت کوین در اینجا همبستگی بیشتری با شاخص S&P 500  از خود نشان داده است. تا زمانی که بیت کوین در بازارهای سهام حضور داشته باشد، احتمالاً همچنان در چنگال خرس (روند نزولی) گرفتار خواهد بود.

اگر بیت کوین (BTC) به دنبال کردن همبستگی خود با شاخص S&P 500 ادامه دهد، بسیار محتمل است که ۲۰ درصد دیگر نیز افت کند و به ۱۶۰۰۰ دلار  برسد. جورین تیمر (Jurrien Timmer)، مدیر کلان جهانی در Fidelity اظهار کرد:

«اگر مضرب ۱۴ ارزش‌گذاری درستی برای این قیاس باشد، با محاسبه‌ای ساده درمی‌یابیم که ارزش منصفانه برای شاخص S&P 500،  با ۲۳۰EPS دلاری، ۳۲۰۰-۳۴۰۰  دلار است».

درست در زمانی که خبر تورم CPI ایالات متحده در روز سه شنبه منتشر شد، شاخص ترس و طمع بیت کوین از محدوده ۱۰۰/۳۴ به ۱۰۰/۲۷ نزول کرد. با این حال، هنوز وارد منطقه “ترس شدید” نشده است، که به نوبه خود انعطاف‌پذیری سرمایه‌گذاران را در این مرحله نشان می‌دهد.

بار دیگر خبری با محوریت تورم، مانع عبور بیت کوین از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه(DMA)  شده که خود محدوده‌ای با مقاومت حیاتی برای بیت کوین در سال جاری است. علاوه بر بیت کوین، چندین آلت کوین دیگر نیز این روزها روند اصلاحی را در پیش گرفته‌اند. اتریوم (ETH) نیز امروز، یعنی یک روز پیش از نهایی شدن پروژه Merge،  بار دیگر با کاهش ۷ درصدی به سطح ۱۶۰۰ دلار رسیده است. با نزدیک شدن به اجرای این پروژه، اتریوم از نظر فروش تحت فشار بازار قرار گرفته که به نوبه خود می‌تواند متأثر از ضرب‌المثل آشنای «شایعه را بخر و خبر را بفروش» باشد.    

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x