کاردانو محبوب‌ترین پلتفرم سهم‌گذاری (Staking)!

یک نظرسنجی که اخیراً در رسانه‌های اجتماعی انجام ‌شده، نشان داده است که جامعه ارزهای دیجیتال بیشتر علاقه‌مند به سهم‌گذاری در پلتفرم قرارداد هوشمند کاردانو (ADA) است و اکثریت آراء این شبکه را نسبت به سایر شبکه‌های اثبات سهامی (PoS)، برای استیک کردن برگزیده‌اند.
کاردانو محبوب‌ترین پلتفرم سهم‌گذاری

بر اساس این نظرسنجی که توسط صرافی ارزهای دیجیتال و ارائه‌دهنده کیف پول Blockchain.com انجام شد، نشان داد که به ترتیب ۷۷.۷ درصد کاربران به استیک کردن ADA کاردانو، ۱۴ درصد به ETH اتریوم، ۳.۶ درصد به SOL سولانا و ۴.۷ درصد به DOT پولکادات علاقه دارند.

نتیجه این نظرسنجی بسیار جالب است زیرا طبق داده‌های موجود، پاداش استیک ADA در حال حاضر حدود ۳.۵۸ درصد در سال است، که کمتر از پاداش ۵.۱۲ درصدی اتریوم و ۶.۹ درصدی سولانا است. پاداش پولکادات نیز بر اساس داده‌های StakingRewards در حال حاضر چیزی نزدیک به ۱۴ درصد است.

سیستم استیکینگ کاردانو به‌صورت چرخه‌ای عمل می‌کند و پاداش‌ها در آن تقریباً هر پنج روز یک‌بار (epochs) پرداخت می‌شوند. شبکه به استخرهای استیکینگ وصل است که به نوبه خود تضمین‌کننده‌ی برخورداریِ کافی این شبکه از اپراتورهای نود (Node) است.

دارندگان توکن کاردانو (ADA) راه‌های دیگری نیز برای دریافت پاداش و استفاده از توکن خود در اختیار دارند؛ مثلاً آن را در اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) شبکه به کار گیرند. شایان ذکر است که ارزش کل قفل‌شده این توکن اخیراً در رکود بازار، به دلیل فاصله گرفتن سرمایه‌گذاران از دارایی‌هایی ریسکی مانند ارزهای دیجیتال، به پایین‌ترین حد خود در هشت ماه گذشته رسیده است.

با این حال، جامعه کریپتو نسبت به کاردانو خوش بین است. بر اساس برآورد قیمت صورت گرفته از سوی سایت CoinMarketCap، کاربران بسیاری بر این باورند که ADA تا پایان این ماه با رقم ۰.۵۷۷ دلار معامله خواهد شد که ۳۳.۵ درصد نسبت به قیمت فعلی خود یعنی  ۰.۴۳۲ دلار افزایش خواهد یافت.

علاوه بر این، پیش‌بینی جامعه ارزهای دیجیتال این است که قیمت ADA در انتهای سال نزدیک به ۰.۴۹ دلار بسته شود، که نشان‌دهنده صعود کوتاه‌مدت این پلتفرم قرارداد هوشمند قبل از اصلاحی جزیی خواهد بود.

بر اساس مطالعات انجام شده از سوی کمیته نظارت بانکی باسیل (BCBS) فاش شد که بانک‌های برتر جهان قصد دارند حدود ۹ میلیارد دلار در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند که ADA  نیز جزو یکی از این رمز ارزها خواهد بود.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x