برداشت چند میلیون دلاری سلسیوس قبل از مسدودسازی حساب مشتریان!

الکس دوبنیا (Alex Dovbnya) متخصص و تحلیل‌گر بازار کریپتوکارنسی در گزارش خود از برداشت مبالغ زیادی توسط بنیان‌گذار شبکه سلسیوس (Celsius) که اکثریت قریب به اتفاق این مبلغ برای پوشش بدهی‌های مالیاتی استفاده شده است، خبر داد.
برداشت میلیون‌ها دلار توسط بنیانگذار سلسیوس قبل از مسدود کردن حساب‌های مشتریان

بر اساس گزارش اخیر خبرگزاری فایننشال تایمز، الکس ماشینسکی (Alex Mashinsky)، بنیانگذار شبکه سلسیوس، که فعالیتش ارائه وام در بازار ارز‌های دیجیتال است، اقدام به برداشت ۱۰ میلیون دلار از دارایی این پلتفرم درست قبل از مسدود کردن حساب‌های مشتریانش برای پرداخت مالیات کرده و موجی از شوک را به بازار تحمیل کرده است.

این افشاگری مخرب اخیر، فشار بیشتری را بر ماشینسکی به عنوان یکی از تأثیرگذارترین شخصیت‌های بازار ارز دیجیتال وارد می‌کند.

این سوال اما همچنان به قوت خود باقی می‌ماند که آیا بنیان‌گذار سلسیوس از این واقعیت که مراجع وام‌دهنده ارز دیجیتال وجوه خود را روی این پلتفرم فریز کرده‌اند، آگاه بوده است یا خیر.

سخنگوی ماشینسکی ادعا می‌کند که او ۴۴ میلیون دلار دیگر را نیز روی پلتفرم مسدود کرده است.

این شرکت پیشروی وام‌دهنده‌ ارزهای دیجیتال به‌طورناگهانی از تعلیق برداشت وجه روی شبکه خود در اوایل ماه ژوئن خبر داد. در نهایت و تنها پس از یک ماه از این اقدام، این شرکت برای محافظت خود از ورشکستگی دست به اتخاذ تدابیری زد. مشخص شد که شرکت سلسیوس ۱.۲ میلیارد دلار اختلاف در ترازنامه خود دارد. 

در حالی که معمولاً اعتقاد بر این است که شبکه سلسیوس یکی از قربانیان اصلی سقوط بازار در ماه ژوئن امسال است، قانون‌گذاران ایالت ورمونت اخیراً اعلام کردند که این شرکت برای مدت طولانی صنعت کریپتوکارنسی را در مورد اعلام وضعیت مالی خود گمراه کرده است. حتی با وجود ادعا‌های ماشینسکی مبنی‌ بر این‌ که شرکت در سال گذشته سودآور بوده است، سرمایه‌گذاران شرکت وضعیت مالی نسبتاً وخیمی را تجربه کرده‌اند.

همانطور که از شواهد موجود می‌توان نتیجه گرفت، قیمت توکن بومی شبکه سلسیوس (CEL) هفته گذشته و پس از اینکه الکس ماشینسکی اعلام کرد از سمت مدیرعاملی این شرکت کناره‌گیری می‌کند، متحمل ضربه دیگری شد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x