افزایش شفافیت بلاک ‌چین با استفاده از منحنی نرخ بهره بیت کوین!

روز چهارشنبه پلتفرم شبکه غیرمتمرکز اوراکل Chainlink از راه اندازی یک محصول مرتبط با نرخ بهره در سطح بازار برای پروتکل‌های Web3 و معاملات مالی غیرمتمرکز (DeFi) به نام منحنی نرخ بهره بیت کوین CF BRIC) CF) خبر داد. شرکت چین لینک این محصول جدید خود را در رویداد اسمارت کان (Smartcon) سال ۲۰۲۲ در شهر نیویورک رونمایی کرد و هدف از ایجاد این محصول جدید CF BIRC را ارائه نرخ پایه قابل اعتماد و شفاف برای فعالان بازار Web3 عنوان کرد.
افزایش شفافیت در بلاک چین منحنی نرخ بهر بیت کوین توسط چین لینک و بنچارک‌های CF با راه‌اندازی

Chainlink در جریان رویداد اسمارت کان (Smartcon) سال ۲۰۲۲ در شهر نیویورک تعدادی اطلاعیه منتشر کرده است. به عنوان مثال، روز چهارشنبه پروژه قرارداد هوشمند و شبکه اوراکل، برنامه‌ای به نام دسترسی زنجیره‌ای پایدار برای لایه ۱ و ۲ را معرفی کرد که به نام SCALE شناخته می‌شود.

در توییتی منتشر شده از حساب کاربری رسمی  Chainlink در ۲۸ سپتامبر آمده است که:

اسکیل (SCALE) یک مدل اقتصادی کل‌نگر و برد-برد برای بلاک چین و شبکه Chainlink است. با گسترش پایگاه‌های کاربری (در لایه یک و لایه دو)، فی‌های موجود (برنامه‌های غیرمتمرکز) در نهایت می‌تواند تمام هزینه‌های روی بلاک چین در نود‌های اوراکل Chanlink را پوشش دهد که باعث دوام طولانی ‌مدت آن در اکوسیستم‌های مختلف خواهد شد.

علاوه بر این در ادامه رویداد اسمارت کان ۲۰۲۲، Chainlink   به معرفی منحنی CF نرخ بهره بیت کوین پرداخت. این شرکت با همکاری خود با بنچ مارک‌های مرتبط با قیمت رمزارز‌ها، آن‌ها را ترغیب به راه اندازی محصولات CF BIRC کرده است.

جزئیات موجود در اعلامیه Chainlink نشان می‌دهد که، CF BIRC یک نرخ پایه قابل تکرار، نماینده بازار و مقاوم در برابر دستکاری است که به رفع عدم اطمینان در مورد ارزیابی دارایی‌های کریپتو کمک می‌کند و در عین حال امکان افزایش کارایی سرمایه و وام‌دهی و استقراض قابل پیش‌ بینی‌تر را در بازارهای دیجیتال فراهم می‌کند.

سرگئی نظروف (Sergey Nazarov)، یکی از بنیانگذاران Chainlink، روز چهارشنبه گفت:

با این داده‌ها که به‌طور قابل‌اطمینانی از طریق شبکه Chainlink ارائه می‌شود، همه فعالان بازار می‌توانند با اطمینان بیشتر و به روش‌های جدید و هیجان‌انگیز با اقتصاد Web3 درگیر شوند.

علاوه بر این Chainlink Labs در حال همکاری با Coinbase Cloud است، زیرا این دو شرکت قصد دارند به‌طور هم‌زمان فیدهای کف قیمت برای توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) ارائه دهند. این بدان معناست که طرفداران و معامله‌گران NFT می‌توانند آمار قیمت کف را در لحظه و مرتبط با  NFTهایی مانند Bored Ape Yacht Club (BAYC) و Cryptopunks دریافت کنند.

به گفته سو چانگ (Sui Chung) مدیرعامل بنچ‌مارک‌های CF:

هدف از ارائه محصول منحنی نرخ بهره CF بیت کوین، تقویت شفافیت برای وام‌دهندگان و وام‌گیرندگان، ثبات و وضوح بهتر برای فعالان بازار Web3 است. به اعتقاد من  CF BIRC یک نقطه عطف بزرگ برای کلیت صنعت کریپتو کارنسی است.

در ادامه صحبت‌هایش چانگ افزود:

 این نرخ پایه به تسهیل کردن نوآوری‌ها در پلتفرم‌های وام‌دهی و استقراض، مدل‌های ارزیابی دارایی‌ها، بازارهای مبادله و سایر فعالیت‌های مالی بنیادی کمک خواهد کرد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x