ارزهای سرقت رفته از پلتفرم Cream Finance در حال فروش در بازار هستند!

پلتفرم Cream Finance چندین بار مورد حمله هکرها قرار گرفته است. به تازگی هکرها در حال فروش این رمز ارزها در بازار هستند.
فروش دارایی‌های سرقت شده از cream finance

دارایی‌های دیجیتالی که در نتیجه حمله‌ای از نوع وام آنی (Flash Loan Attack) به این پروتکل مالی غیرمتمرکز، به سرقت رفته بود، در حال معامله در بازار رمز ارزها است.

در حدود ۱.۷۵ میلیون دلار توکن اتریوم (ETH) که از پروتکل Cream Finance به سرقت رفته بود، در حال معامله در بازار رمز ارزها است.

قراردادهای هوشمندی که آسیب‌پذیر هستند، فرصت‌های کسب سود آربیتراژ را برای هکرها ایجاد می‌کنند. مهاجمین با استفاده از همین نقطه ضعف می‌توانند با کمک وام‌های فلش، وجوه زیادی را بدون وثیقه قرض کنند. کل فرآیند استفاده از وام آنی در یک تراکنش انجام می‌شود. پیچیدگی بالای چنین وام‌هایی، آنها را به ابزاری جذاب برای افراد سود جو در بازار کریپتوکارنسی بدل می‌کند.

در ماه اکتبر، از همین پروتکل دیفای و با استفاده از مشکلات عدیده امنیتی آن، ۱۳۶ میلیون دلار توکن به سرقت رفت. مهاجم موفق شد حدود نیم میلیون توکن ETH را قرض بگیرد و به وسیله آن از پروتکل Cream Finance سو استفاده کند. در ماه فوریه امسال نیز یک هکر با انجام یک حمله وام آنی مشابه به Cream Finance، توانست ۳۷.۵ میلیون دلار درآمد کسب کند. پروتکل Cream Finance قبلاً آنقدر هک شده است که امروزه حملات وام فلش اخیر کاملاً عادی به نظر می‌رسد.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

الکس دوبنیا (Alex Dovbnya) متخصص و تحلیل‌گر بازار کریپتوکارنسی در گزارش خود از تمسخر پروتکل کریم فایننس (Cream Finance) توسط فعالین بازار، به دلیل سو استفاده‌های پیاپی هکر‌ها از آن، خبر داد.

یکی از کاربران توییتر به طعنه گفت:

 اگر Cream Finance یک گربه بود و اگر ریاضیات من درست باشد اکنون برای آن‌ها فقط ۵ جان باقی مانده است!

پس از تمامی این اتفاقات بسیاری از کاربران تعجب می‌کنند که چرا این پروتکل پس از هک‌های فلج کننده متعدد، همچنان کاربران زیادی دارد.

در ماه می امسال شرکت نظارتی بلاک چین Chainalysis تخمین زد که دارایی‌های رمز نگاری شده به سرقت رفته در بازار کریپتو در سال جاری، از ۱.۹ میلیارد دلار فراتر رفته است.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x