نماینده کنگره آمریکا معتقد است ممنوعیت ارزهای دیجیتال امکان پذیر نیست!

برد شرمن نماینده کنگره آمریکا بعید می‌داند دولت ایالات متحده به این زودی بتواند ارزهای دیجیتال را ممنوع کند.
ناتوانی آمریکا در ممنوعیت کریپتو

برد شرمن (Brad Sherman)، نماینده حزب دموکرات به نشریه لس‌آنجلس تایمز گفت که ارزهای دیجیتال «به این زودی» در ایالات متحده ممنوع اعلام نخواهند شد.

رئیس کمیته فرعی خدمات مالی مجلس آمریکا، با حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران ادعا می‌کند که این صنعت در ابتدا برای دولت چندان جدی و مهم نبوده، به همین خاطر آن را ممنوع اعلام نکرد. اما اکنون، پول و لابی‌گری زیادی در پس این صنعت جریان دارد. از این رو، ممنوعیت ارزهای دیجیتال در آینده غیرممکن به نظر می‌رسد.

این سیاستمدار کالیفرنیایی نگران سوءاستفاده مجرمان سایبری از ارزهای دیجیتال است. او بارها اعلام کرده که صنعت کریپتو می‌تواند تروریسم و ​​سایر فعالیت‌های مجرمانه و غیر قانونی را تسهیل کند. شرمن بارها خواستار ممنوعیت کلی دارایی‌های دیجیتال شده و به سرسخت‌ترین منتقد این صنعت در کنگره تبدیل شده است.

او ادعا کرد که ارزهای دیجیتال از حمایت «آنارشیست‌هایی» که موافق فرار مالیاتی هستند، برخوردارند. در ماه جولای، شرمن خشم حامیان ارز دیجیتال ریپل (XRP) را  با بیان اینکه این توکن جنجالی از نوع اوراق بهادار ثبت‌نشده است، برانگیخت. 

صرافی ارز دیجیتال پول نو

ممنوعیت Tornado Cash

با اینکه دولت ایالات متحده قصد ممنوع اعلام کردن بازار ارزهای دیجیتال را ندارد، اما در ماه گذشته جلوی فعالیت پروتکل بحث‌برانگیز Tornado Cash را گرفت و باعث ایجاد آشفتگی در میان لابی‌گران بازار کریپتوکارنسی شد. وزارت خزانه‌داری پس از اینکه هکرهای کره شمالی مکرراً از این پروتکل برای پولشویی رمزارزهای سرقتی استفاده کردند؛ این سرویس محبوب میسکر ارز دیجیتال را به عنوان «تهدیدی جدی» برای امنیت ملی شناسایی کرد. شرمن از تورنادو کش به عنوان یک موضوع نگران کننده یاد کرده است.

این ممنوعیت نشان می‌دهد که دولت ایالات متحده علی‌رغم تلاش‌های زیاد لابی‌گران، همچنان می‌تواند صنعت کریپتو را کنترل کند یا حتی مانع از فعالیت آن شود. با این حال، در کنگره مقاومت‌هایی نیز وجود دارد. تام ایمر (Tom Emmer) جمهوری‌خواه طرفدار رمز ارز، در خصوص تحریم‌های تورنادو کش که می‌تواند پیامدهای گسترده‌ای برای صنعت کریپتو به همراه داشته باشد، خواستار توضیحاتی از وزارت خزانه‌داری شد.

فدرال رزرو نمی‌تواند بازار کریپتو را ممنوع کند

اکتبر سال گذشته، جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو اعلام کرد که این صنعت نیاز به قانون‌گذاری و تنظیم مقررات جدید دارد، اما حرفی از ممنوعیت کامل آن نزد. با این اوصاف، پاول در ماه مارس امسال ارزهای دیجیتال را «ابزاری برای احتکار» توصیف کرده بود.

بنظر شما دولت‌ها می‌توانند دارایی‌های دیجیتال را به طور کامل تحریم کنند؟

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x