شاخص ترس و طمع بیت کوین بعد از ۴ ماه به منطقه خنثی بازگشت!

بعد از حدود ۱۷ هفته بالاخره شاخص ترس و طمع کریپتوکارنسی‌ها به محدوده خنثی برگشته است. این نشانه‌ای مهم برای احتمال آغاز یک روند صعودی در بازار رمز ارزها در نظر گرفته می‌شود.
بازیابی شاخص و ترس طمع بازار رمز ارزها

طبق اظهار نظر ولادیسلاو سوپوف (Vladislav Sopov) نویسنده و تحلیل‌گر با سابقه فعال در حوزه کریپتوکارنسی، فعالان بازار رمز ارزها به چشم انداز بیت کوین، این طلای دیجیتال، خوشبین هستند.

رمزارز‌های اتریوم (ETH) و بیت ‌کوین (BTC) با رشدهای اخیر، در حال حاضر با مقاومت‌های اصلی خودشان درگیر شده‌اند، اما شاخص‌های نشان دهنده احساسات سرمایه گذاران بازار کریپتو در حال بازگشت به مناطق خنثی هستند که این نشانه خوبی است.

شاخص ترس و طمع بازار کریپتو به سطح اوایل آوریل رسید

بر اساس برآورد‌های صورت گرفته، برای اولین بار از ۶ آوریل ۲۰۲۲ شاخص ترس و طمع بازار ارز‌های دیجیتال به عدد ۴۶ رسیده است. همچنین در زمان نگارش این مقاله بیت کوین با قیمت ۲۴,۵۲۱ دلار در بازار معامله می‌شود.

به این ترتیب قرار گرفتن این شاخص حیاتی و نشان دهنده احساسات سرمایه گذاران در محدوده خنثی بود که توانست بیت‌کوین (BTC) را از ضررهای ناشی از سقوط شبکه ترا (Terra) و رمزارز Luna حفظ کرده و همچنین از پایین آمدن هر چه بیشتر ارزش سایر ارز‌های دیجیتال نیز جلوگیری کند.

در ژوئن ۲۰۲۲، شاخص برای مدت کوتاهی به ۶ سقوط کرد که نشان دهنده سطح بالایی از ترس میان معامله گران بازار کریپتوکارنسی بود و در مقایسه با سال‌های متمادی قبل از خود نیز یک رکورد محسوب می‌شد. همین یک هفته پیش هم این شاخص در محدوه غیر امن و روی عدد ۳۰ قرار داشت.

دیروز بیت کوین برای اولین بار در دو ماه گذشته تلاش کرد تا سطح ۲۵,۰۰۰ دلار را پس بگیرد. ارزش اتریوم دومین ارز دیجیتال پیشرو بازار پس از بیت کوین نیز به بیش از ۲۰۰۰ دلار جهش کرد.

سرمایه گذارانی که به اندازه کافی خوش شانس بودند و در اواسط ژوئن ۲۰۲۲ به بیت کوین یا اتریوم خریدند، اکنون به ترتیب ۴۰ یا ۱۰۰ درصد در سود هستند.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

معامله گران پیش از ادغام شبکه اتریوم خوشبین هستند

در روزهای گذشته احساسات فعالان بازار کریپتوکارنسی مثبت بوده است، زیرا بسیاری از دارندگان ارز‌های دیجیتال انتظار دارند قیمت‌ها پس از فعال‌سازی پروژه ادغام (Merge) توسط شبکه اصلی اتریوم افزایش یابد. انتظار می‌رود این رویداد بسیار مهم و موثر در آینده بازار، در تاریخ ۱۵ سپتامبر رخ دهد.

با این حال معامله گر با سابقه آوی فلمن (Avi Felman) هشدار داد که این سرخوشی ممکن است خطرناک باشد. به طور معمول افزایش چشم‌گیر قیمت‌ها بلافاصله پس از یک ارتقاء فناوری بزرگ اتفاق نمی‌افتد.

اما همانطور که تحلیل‌های متعدد در مورد آینده بازار دارایی‌های دیجیتال نیز نشان داده‌اند، پس از ادغام شبکه اتریوم می‌توان انتظار افزایش قیمت ارز‌های دیجیتال را داشت. آرتور هیز (Arthur Hayes) یکی از بنیانگذاران صرافی بیتمکس (BitMEX) سناریویی تکنیکالی را نشان داد که پس از ادغام به اتریوم این اجازه را می‌دهد تا افزایش قیمت داشته باشد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x