ریزش بیت کوین همزمان با کاهش شاخص ترس و طمع بازار کریپتو

قیمت بیت کوین همزمان با کاهش شاخص ترس و طمع بازار کریپتوکارنسی در حال ریزش است. بیت کوین بعد از تماس با مقاومت ۲۵ هزار دلار با قدرت تا محدوده ۲۱ هزار دلار ریزش کرد.
ریزش بیت کوین همزمان با کاهش شاخص ترس و طمع

پس از اینکه شاخص ترس و طمع بازار کریپتوکارنسی (CFGI) به پایین‌ترین حد خود رسید و به «ترس شدید» در پایان ماه می و ژوئن انجامید، امروز این شاخص همچنان در منطقه «ترس» قرار دارد، اما پیشرفت‌هایی نیز داشته است. در هفته گذشته این شاخص برای مدت کوتاهی به محدوده خنثی برگشت. بیت کوین در روزهای اخیر همزمان با برگشت این شاخص به سمت محدوده ترس، در حال ریزش است.

ترس ادامه‌دار سرمایه گذران در دوران رکود بازار رمز ارزها

با اینکه ارزش بازار کریپتو به بالای محدوده ۱ تریلیون دلار جهش کرده، اما قیمت‌ها پس از آخرین روند صعودی دوباره شروع به کاهش کرده‌اند. پس از فروپاشی Terra، ارزش بازار رمز ارزها به‌ میزان قابل توجهی از دست رفت و ترس شدیدی بر آن غالب شد. در آن زمان شاخص ترس و طمع (CFGI) در داشبورد تجزیه و تحلیل رمز ارزها بیانگر کاهشی شدید بود.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

شاخص CFGI با امتیازگیری روزانه، «احساسات حاکم بر بازار کریپتوکارنسی را از منابع مختلف تجزیه و تحلیل و آنها را به یک عدد ساده تبدیل می‌کند». بر اساس داده‌های وب‌سایت Alternative.me، عدد صفر بیانگر «ترس شدید» و عدد ۱۰۰ نشان دهنده «طمع شدید» است. طبق تحلیل این وب سایت:

[رفتار] بازار کریپتو، از حالات و احساسات اعضایش بسیار تأثیر می‌پذیرد. وقتی روند بازار صعودی می‌شود اعضا تا حدودی حریص می‌شوند که منجر به حالت FOMO (ترس از دست دادن) می‌شود. همچنین، اشخاص با دیدن اعداد قرمزرنگ طی واکنشی غیرمنطقی کوین‌های خود را می‌فروشند؛ در اینجا دو فرض ساده وجود دارد: ۱- ترس شدید می‌تواند نشانه‌ای از نگرانی بیش از حد سرمایه‌گذاران باشد. ۲- وقتی سرمایه گذاران بیش از حد حریص می‌شوند، به این معنی است که بازار در آستانه اصلاح ‌شدن است.

فومو چیست؟ ترسی که برای ما گران تمام می‌شود!

در اواسط ماه ژوئن، امتیاز CFGI حتی نسبت به قبل نیز پایین‌تر آمد و در تاریخ ۱۹ ژوئن ۲۰۲۲ به امتیاز پایین ۶ از ۱۰۰ رسید. بر اساس داده‌های تاریخی قیمت رمز ارزها، بیت کوین در این زمان با قیمت ۲۰,۵۵۳ دلار در هر واحد معامله می‌شد و روز قبلش در تاریخ ۱۸ ژوئن به پایین‌ترین سطح خود در سال یعنی ۱۷,۵۹۳ دلار در هر واحد رسیده بود. امروز، شاخص CFGI با امتیاز ۳۳ از ۱۰۰، وضعیت بهتری را تجربه کرده و  به منطقه «ترس» منتقل شده است.

بیت ‌کوین پس از سقوط بازار رمز ارزها در ماه‌های می و ژوئن توانست تاحدودی بهبود پیدا کند و در تاریخ ۱۴ آگوست به قیمت ۲۵,۲۱۲ دلار برسد. در این هنگام، شاخص CFGI به عدد ۴۷ رسید که نشان می‌داد حالات و احساسات حاکم بر بازار در حال تغییر است. با این حال، طی دو روز گذشته، ارزش بیت کوین به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و از محدوده ۲۳,۵۹۳ دلار به پایین ترین سطح خود یعنی ۲۱,۲۶۸ نزول کرده است. شاخص CFGI با امتیاز فعلی نتوانسته از منطقه «ترس» فراتر برود و به نظر می‌رسد دوباره به محدوده عددهایی که نشان دهنده «ترس شدید» هستند، بازگشته است.

نظر شما در مورد ترس و طمع کنونی غالب بر بازار کریپتوکارنسی و کاهش دلاری ارزش این بازار چیست؟ در بخش دیدگاه می‌توانید نظرات خود را با در میان بگذارید.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x