برخلاف انتظارات، احساسات بازار نشان می‌دهد امکان رشد قیمت رمز ارزها وجود دارد!

احساسات بازار کریپتو طی دو ماه گذشته بهبود قابل‌توجهی از خود نشان نداده است. با این حال، سرمایه‌گذاران با استفاده از اوضاع فعلی می‌توانند به دنبال خرید با قیمت‌های مطلوب باشند.
امکان رشد رمز ارزها با نگاهی به احساسات بازار

در مدت زمانی که از روی کار آمدن صنعت کریپتو می‌گذرد، زمان هایی وجود داشته که خرید ارز دیجیتال مطلوب‌تر از سایر دارایی‌ها بوده است. یکی از آن، مواقعی بوده که بازار مدت زیادی را در قلمرو ترس شدید سپری کرده و حرکت کمی داشته است. سرمایه گذاران اغلب در این مواقع از سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال خودداری می‌کنند و باعث کاهش قیمت آنها می‌شوند. با این حال، به دلیل قیمت های پایین و کاهش حجم مورد نیاز برای حرکت بازار، این حالت می‌تواند فرصتی خوب برای خرید ایجاد کند.

نمونه‌ای از این اتفاق به اواسط سال ۲۰۲۰، قبل از شروع دوره صعودی (Bullish) باز می‌گردد. بازار کریپتو بیشتر ماه های مارس و آوریل را در منطقه ترس شدید سپری کرده بود. اما آنچه پس از آن رخ داد، یک رالی صعودی بسیار جذاب بود که در نهایت باعث شکست محدوده مهم ۱۰ هزار دلاری بیت کوین شد. یعنی قیمت بیت کوین از پایین‌ترین سطح آن در مارس ۲۰۲۱ که زیر ۴۰۰۰ دلار بود، بیش از ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشت.

بازار کریپتو در انتظار بهبودی

در حال حاضر، بازار ارزهای دیجیتال تحت فشار انتشار داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) و نشست FOMC (کمیته بازار آزاد فدرال) است. این‌ها رویدادهای تاریخی هستند که همیشه بر بازارهای کلان تأثیر داشته‌اند و همبستگی بالای بیت کوین با بازار سهام باعث کاهش آن در این مدت شده است. با این حال، ممکن است ورق برگردد و بازار دوباره صعودی شود.

فدرال رزرو مدتی است که به دلیل نرخ بالای تورم، نرخ بهره را افزایش داده است. طبیعتاً این وضع نمی‌تواند برای مدت طولانی ادامه یابد و در نهایت اوضاع برعکس خواهد شد. وقتی این اتفاق بیفتد، دارایی‌های ریسکی‌ واکنشی مثبت از خود نشان خواهند داد و انتظار می‌رود ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌ کوین در چنین بازاری عملکرد خوبی داشته باشند.

رابرت کیوساکی نویسنده کتاب «پدر پولدار پدر بی‌پول» پیش‌بینی کرد که این تغییر در اوایل سال آینده (۲۰۲۳) اتفاق می‌افتد و ارزش دلار کاهش خواهد یافت. چنین رویدادی باعث روی آوردن افراد به سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال مانند بیت کوین خواهد شد که کیوساکی پیش‌تر سرمایه‌گذاران را ترغیب به خرید آن کرده است.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x