صندوق بین‌المللی پول: بازار کریپتوکارنسی به چارچوب نظارتی جهانی نیاز دارد!

صندوق بین‌المللی پول (IMF) از تمامی رگولاتورهای بازار‌های مالی در سراسر جهان خواسته گرد هم آیند تا یک چارچوب نظارتی جهانی برای دارایی‌های رمزنگاری شده ایجاد کنند.
نیاز بازار کریپتو کارنسی به چارچوب نظارتی جهانی

صندوق بین‌المللی پول (International Monetary Fund) یا همان IMF در روز سه‌شنبه هشدار داد که هر چه قانون‌گذاران بین‌المللی تشکیل نقشه راه (Game Plan) برای تنظیم بازار ارز‌های دیجیتال را به تعویق بیاندازند، احتمال بیشتری وجود خواهد داشت که مقررات در همین سطح ملی و پراکنده خود باقی بماند. از این‌رو، این سازمان از تمامی رگولاتورهای بازار‌های مالی در سراسر جهان درخواست کرده تا برای ایجاد یک چارچوب نظارتی بین‌المللی برای دارایی‌های رمزنگاری‌شده اجماع کنند.

آدیتیا ناراین (Aditya Narain) و مارینا مورتی (Marina Moretti) که به ترتیب معاون و دستیار مدیر بخش بازارهای پولی و سرمایه صندوق بین المللی پول هستند، در یک پست وبلاگی منتشرشده در روز سه شنبه نوشتند که:

یک چارچوب جهانی به بازارها نظم می‌بخشد و به القای اعتماد به مصرف‌کننده کمک خواهد کرد. حدود مجاز را مشخص کنید و فضای امنی برای ادامه نوآوری‌های مفید فراهم کنید.

استدلال ناراین و مورتی این است که فقدان یک پاسخ هماهنگ و جهانی به رونق بازار کریپتوکارنسی، اکنون جای خود را به مقررات نامنسجم و در سطح ملی داده است. این امر منجر به ایجاد آربیتراژ نظارتی می‌شود زیرا بازیگران حاضر در بازار ارزهای دیجیتال، به حوزه‌های قضایی با کمترین دقت نظارتی و با قوانین بسیار ساده‌تر رجوع می‌کنند. درحالی‌که دسترسی خود را به همه ابعاد بازار به همان روال قبلی حفظ خواهند کرد.

صندوق بین‌المللی پول تاکید کرده است که واکنش جهانی باید زودتر از این‌ها انجام شود تا قانون گذاران ملی در چارچوب‌های نظارتی متفاوت قرار نگیرند.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x