بازیابی قیمت توکن‌های محبوب دیفای همزمان با رشد بیت کوین

تعدادی از توکن‌های برجسته DeFi، از جمله Maker، Lido، و Curve، به‌تازگی رشد‌های قیمتی جدیدی را بعد از رشد بیت کوین ثبت کرده‌اند.
رشد توکن‌های دیفای

توکن‌های پیشروی امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در Curve Finance (CRV)، Maker (MKR) و Lido Finance (LDO) همگی در ۲۴ ساعت گذشته سودی حداقل ۶ درصدی را تجربه کرده‌اند.

در این میان CRV، توکن صرافی غیرمتمرکز Curve Finance، در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۷ درصد رشد داشته است. با وجود این افزایش قیمت، CRV نسبت به بالاترین قیمت ثبت شده در اوت ۲۰۲۰، یعنی ۱۵.۳۷ دلار، حدود ۹۴ درصد پایین‌تر معامله می‌شود.

MKR، توکن DAO که مسئول ایجاد و حفظ استیبل کوین غیرمتمرکز DAI است، نیز در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵ درصد افزایش یافته است. ارزش بازار این ارز دیجیتال در حال حاضر معادل ۹۶۶.۶ میلیون دلار برآورد می‌شود.

LDO، توکن اصلی پلتفرم سهام داری محبوب Lido Finance، در شبانه‌روز گذشته ۶.۴ درصد افزایش یافته و تغییر قیمت ۱.۵۰ دلاری را ثبت کرده است. این توکن DeFi از ارزش بازاری نزدیک به ۴۶۹ میلیون دلار برخوردار است، اما ۷۹ درصد از بالاترین قیمت خود یعنی ۷.۳ دلار کاهش یافته است.

طبق اطلاعات به دست آمده از پلتفرم معاملاتی Coinglass، بMRK با ۷۱۹.۴۶۰ دلار و پس از آن CRV با ۴۲۳.۳۹۰ دلار در ۲۴ ساعت گذشته در دسته توکن‌های لیکوئید‌شده قرار گرفته‌اند. از مجموع این لیکوئیدی‌ها، اکثریت آن‌ها پوزیشن‌های کوتاه مدت بوده‌اند.

بر اساس داده‌های DefiLlama، مجموع ارزش قفل‌شده (TVL) -معیاری برای اندازه‌گیری میزان پول نگهداری‌شده در پروتکل‌های مختلف در سراسر DeFi- در اتریوم ۱.۰۳ درصد افزایش یافته و در شبانه‌روز گذشته به ۵۴.۱۷ میلیارد دلار رسیده است.

در پی اعلام شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ایالات متحده در پنجشنبه گذشته، بازارهای مالی، از جمله بازار رمز ارزها، وارد فاز نزولی شدند.

با اوج گرفتن تورم در سراسر جهان، فدرال رزرو احتمالاً در نشست بعدی خود نرخ بهره را ۷۵ واحد دیگر افزایش خواهد داد.

اگرچه افزایش نرخ بهره منجر به بازده اوراق قرضه می‌شود، اما مانع علاقه سرمایه‌گذاران به دارایی‌های ریسکی مانند سهام و ارزهای دیجیتال خواهد شد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x