اولین مصاحبه با خالق ترا بعد از فروپاشی شبکه

دو کوآن، خالق لونا، اولین بار بعد از فروپاشی این اکوسیستم در یک مصاحبه جنجالی حاضر شده است. کاربران با توهین خواندن این مصاحبه شدیدا از آن انتقاد کرده‌اند.
مصاحبه جنجالی خالق لونا

بنگاه خبری Coinage اولین مصاحبه‌ دو کوآن (Do Kwon)، بنیان‌گذار ترا، پس از فروپاشی شبکه Terra، در روز دوشنبه پخش کرد. با این حال، بینندگان زیادی از این مصاحبه به دلیل عدم پاسخگویی به برخی از سوالات مهم جامعه کریپتو در مورد فروپاشی این شبکه انتقاد کرده‌اند.

بینندگان از اینکه این مصاحبه نتوانست پاسخگوی سوالات مهم آنها در رابطه با شکست  Terra باشد، شاکی بودند.

انتقاد شدید از مصاحبه دو کوآن

این اولین مصاحبه دو کوآن از زمان سقوط شبکه Terra در ماه می است، که به نوبه خود شکستی بزرگ برای جامعه کریپتوکارنسی بوده است.

پایگاه خبری Coinage اولین قسمت از مصاحبه‌اش با دو کوآن، مدیر عامل Terraform Labs، را روز دوشنبه پخش کرد و قول داد به سوالات اعضای این جامعه پیرامون فروپاشی این شبکه پاسخ دهد. Terraform Labs در گذشته از حامیان شرکت مادر Coinage، یعنی Trustless Media بوده است و شخص مصاحبه‌گر نیز با نام زک گوزمان (Zack Guzman) اظهار داشت که پیش از فروپاشی Terra در ماه می، در آن سرمایه‌گذاری کرده بود.

بینندگان به شدت از شیوه اجرای این مصاحبه انتقاد کردند. در طول این کلیپ ۳۰ دقیقه ای که روز دوشنبه پخش شد، مجری سوالات مختلفی از خالق لونا می‌پرسد، اما با همه این‌ها بینندگان معتقدند که این مصاحبه سعی دارد چهره‌ای مثبت از دو کوآن به نمایش بگذارد.

یکی از کاربران Terra در حساب توییترش گفت:

چرا به جای مصاحبه با خبرگزاری‌ای که همیشه طرف شما را می‌گرفته با یک پایگاه خبری بی‌طرف‌ مثل بلومبرگ یا فورچون مصاحبه نمی‌کنید؟

این کاربر همچنین مجری این مصاحبه یعنی Zack Guzman را مصاحبه‌گری چرب‌زبان و متملق توصیف کرد. کاربری دیگر در توییتر با نام Parmenion نوشت:

داستان از این قرار است، مردی از یک بنگاه خبرگزاری که Labs Terraform سرمایه‌گذارش بوده، اولین کسی است که با دو کوآن مصاحبه می‌کند و شکست UST را به دلیل «عدم رشد و توسعه کافی» آن می‌داند!

صرافی ارز دیجیتال پول نو

حذف سوال‌های دشوار در مصاحبه

به نظر بینندگان این مصاحبه عمداً برخی از سوالات کلیدی اعضای جامعه در مورد فروپاشی Terra را از قلم انداخته بود. یکی از یوتیوبرها به نام آیلز اسمیت (Ayles Smith) گفت: «شما حتی یکی از سؤالاتی را که ما مشتاق شنیدن پاسخ آن‌ها بودیم را نپرسیدید. این چیزهایی که در مصاحبه گفته شد، تقریباً تمامش را خودمان می‌دانستیم. چیزی که باید از او می‌پرسیدید این بود که برنامه‌اش برای آینده چیست… درنهایت شما فرصت خوبی برای این کار داشتید، اما از دستش دادید».

کاربر دیگری با نام مستعار Masterkey Musica افزود:

بیشتر شبیه یک برنامه طنز بود تا یک مصاحبه رسمی، آنها سعی کردند چهره‌ی خوبی از دو کوآن نشان دهند، و این توهینی بیش نبود.

بینندگان همچنین در مورد آینده Terra پس از تلاش برای احیای این بلاک چین در ماه می و میلیون‌ها دلاری که کوآن ظاهراً از ذخایر خود قبل از فروپاشی Terra خارج کرده بود، سؤال پرسیدند. در ماه ژوئن، دو کوآن متهم به برداشت ماهانه ۸۰ میلیون دلار از دارایی‌های Terraform Labs پیش از فروپاشی آن شده بود. برای سایر وجوه نیز توضیحی وجود نداشت. وقتی استیبل کوینUST شروع به از دست دادن برابری خود با دلار کرد، سیستم حفاظتی بنیاد لونا ادعا کرد که بیش از ۱ میلیارد دلار بیت کوین هزینه کرده تا UST برابری خود با دلار را از دست ندهد.

با این حال، مدرکی شفاف از این معاملات هرگز منتشر نشده است. سایت خبری Crypto Briefing و چندین عضو دیگر از جامعه کریپتو، بارها از کوآن در مورد آن وجوه سوال کردند، اما او همچنان سکوت اختیار می‌کند و از جواب دادن طفره می‌رود.

دو کوآن و شرکایش در Terraform Labs با چندین پرونده قضایی روبه‌رو هستند. دادستان‌ها، کارمندان این شرکت را نیز از خروج از کره جنوبی منع کرده‌اند. در این میان، Coinage قول داده به‌زودی قسمت‌های بیشتری از مصاحبه با دو کوآن را پخش کند.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x