دوج کوین موفق ترین ارز روز لقب گرفت! شرایط مناسب بازار کریپتو

به دنبال نهایی شدن قرارداد خرید توییتر توسط ثروتمندترین مرد جهان یعنی ایلان ماسک، امروز دوج کوین (DOGE) بهترین عملکرد را از خود به جا گذاشت و با رشدی ۳۰ درصدی، به بالاترین حد خود در ۵ماه اخیر رسید.

به طور کلی از آغاز روز تا کنون، اکثریت آلت کوین‌ها در وضعیتی سبز قرار داشته‌اند. این موضوع حکایت از افزایش شمار خریداران در مقایسه با فروشندگان دارد.

افزایش ناگهانی قیمت DOGE

با وجود روند مناسب اکثریت آلت کوین‌ها، ۲ میم کوین بزرگ بازار یعنی دوج کوین (DOGE) و شیبا اینو (SHIB) بهترین عملکرد قیمتی را به نمایش گذاشتند.

به لطف مالک جدید توییتر، در شبانه روز گذشته دوج کوین(DOGE) نزدیک به ۳۰درصد افزایش قیمت را تجربه کرد و برای اولین بار از ماه می، به سطوح بالای ۰.۱ دلار رسید.

پس از این افزایش قیمت، دوج کوین مجددا به لیست ۱۰ دارایی دیجیتال برتر بر اساس ارزش بازار بازگشت. با ارزش بازار(مارکت کپ) ۱۴.۰۲میلیارد دلاری، DOGE در جایگاه ۸ بزرگترین دارایی‌ها براساس ارزش بازار قرار دارد.

رقیب اصلی دوج یعنی شیبا اینو (SHIB) هم افزایش قیمتی ۱۵درصدی را به ثبت رساند و در ناحیه ۰.۰۰۰۰۱ دلاری معامله می‌شود.

خرید توییتر توسط ایلان ماسک

دو آلت کوین بزرگ بازار یعنی اتریوم(ETH) و بایننس کوین(BNB) هم به ترتیب ۹ و ۶ درصد رشد کردند. بدین ترتیب، در سطوح بالاتر از ۱۶۰۰ و ۳۰۰ خرید و فروش می‌گردند. از زمان نهایی شدن آپدیت Merge، این بالاترین سطح ETH به شمار می‌آید.

صعود مجدد BTC به ناحیه ۲۱ هزار دلار

طی هفته‌ای که گذشت، بیت کوین (BTC) نوسانات متعددی را پشت سر گذاشت و در میانه‌های هفته، در سطوح ۱۹هزار دلار قرار داشت. امّا دیروز توانست ناحیه ۲۱هزار دلار را باز پس گیرد.

اگرچه که در زمان نگارش این خبر، تا حدی شاهد اصلاح در بازار بیت کوین بوده‌ایم و هر واحد BTC، در ناحیه ۲۰۸۰۰ دلار دست به دست می‌شود.

مهم ترین دلیل افزایش قیمت بیت کوین، به اعلامات فدرال رزرو مربوط می‌شود. در روز جمعه، این سازمان نرخ بهره آمریکا را ۰.۷۵درصد اعلام کرد که از مقادیر پیشبینی شده کمتر به نظر می‌رسد.

ناگفته نماند که در ۲۴ساعت اخیر، حدود ۴۰ میلیارد دلار به ارزش بازار کریپتو افزوده شد تا ارزش کلی بازار به نواحی بالای ۱ تریلیون دلار باز گردد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x