وزیر دارایی السالوادور همزمان با ریزش بیت کوین: جای نگرانی وجود ندارد

السالوادور بیت کوین
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

اولین کشوری که بیت‌کوین را در داخل مرزهای خود قانونی کرد یعنی السالوادور، اکنون بابت بیت‌کوین‌های خود متحمل ضرر هنگفتی شده‌است. با این حال وزیر دارایی این کشور آلخاندرو زلایا اطمینان داد که سقوط اخیر بازار به سلامت مالی کشور لطمه نخواهد زد.

اما بر خلاف موقعیت‌های مشابه قبلی، طی آخرین پول‌بک بازار، این بار السالوادور هیچ بیت‌کوینی خریداری نکرده است.

السالوادور: جای نگرانی وجود ندارد!

این کشور کوچک آمریکای مرکزی تقریباً یک سال پیش با اعلام برنامه‌هایش برای پذیرش این ارز دیجیتال اصلی به عنوان ارز قانونی در کنفرانس بیت‌کوین میامی، تاریخ ساز شد. این اقدام با وجود برخی انتقادات محلی و واکنش شدید سازمان‌های مالی جهانی مانند صندوق بین‌المللی پول، در ماه سپتامبر توسط دولت به رسمیت شناخته شد.

از آن زمان، السالوادور و رهبران آن ابتکارات متعددی را در راستای حمایت از BTC انجام داده‌اند، از جمله اعلام برنامه‌هایی برای ایجاد شهر بیت ‌کوین و خرید بیش از ۲۳۰۱ عدد از این رمز ‌ارز. آخرین خرید عمده بیت‌کوین توسط دولت السالوادور در جریان پول‌بک بازار در اواسط ماه مه رخ داد، زمانی که این کشور ۱۵.۳ میلیون دلار برای خرید ۵۰۰ بیت ‌کوین هزینه کرد.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

اما این بار وضعیت کمی متفاوت به نظر می رسد. بر اساس نمودار بیت کوین در این هفته به شدت سقوط کرد و در این ریزش تقریباً ۱۰،۰۰۰ دلار از ارزش خود را از دست داد که منجر به رسیدن آن به پایین ‌ترین قیمت چند ساله خود یعنی ۲۰،۸۰۰ دلار شد.

از زمانی که السالوادور خریدهای سنگین بیت کوین را آغاز کرده، قیمت این ارز دیجیتال یک روند نزولی را شروع کرده که تا به همین امروز هم ادامه داشته است. در نتیجه به نظر می‌رسد این کشور شدیدا در ضرر باشد.

Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x