ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر را به مناظره دعوت کرد!

مدیرعامل کمپانی تسلا و اسپیس ایکس، ایلان ماسک، همتای خود در توییتر را بر سر حساب‌های قلابی این پلتفرم و بات های اسپم آن به چالش کشید.
مناظره ایلان ماسک و مدیر عامل توییتر

ایلان ماسک که قرار بود مالکیت توییتر را از آن خود کند، با به توافق نرسیدن بر سر تعداد اکانت‌های اسپم این پلتفرم، از خرید توییتر منصرف شد. بعد از آن توییتر از ماسک به دلیل فسخ قراردادشان شکایت کرده است. حال طبق یک نظرسنجی که ماسک اخیرا در توییتر خود انجام داده، تقریباً ۶۵ درصد شرکت کنندگان نظرشان این بود که فکر نمی‌کنند ۵ درصد حساب‌های توییتری جعلی یا اسپم باشند.

دعوت به مناظره عمومی!

ایلان ماسک، پاراگ آگراوال (Parag Agrawal)، مدیر عامل توییتر را در رابطه با حساب‌های جعلی و اسپم در توییتر به مناظره عمومی دعوت کرده است. ماسک روز شنبه در حساب توییترش نوشت: «بگذارید آقای آگراوال به مردم ثابت کند که توییتر روزانه ۵ درصد کاربر جعلی یا اسپم دارد».

درواقع مطرح شدن این موضوع از جانب ماسک بیشتر بهانه‌ای بوده برای فسخ کردن قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری‌اش با توییتر.

توییتر هم با شکایت از ماسک خواست او را وادار به انجام این معامله کند. در مقابل ماسک هم با تنظیم شکایتی دیگر توییتر را متهم به تقلب و کلاهبرداری کرده است.

ایلان ماسک کیست؟ مدیر عامل تسلا و حامی جنجالی دوج کوین

نظرسنجی ماسک

ماسک روز شنبه یک نظرسنجی ۲۴ ساعته در توییتر انجام داد و از ۱۰۳ میلیون دنبال‌کننده خود پرسید، که آیا به نظر آنها نزدیک به پنج درصد از کاربران روزانه توییتر جعلی یا اسپم هستند؟ از مجموع ۸۲۲,۷۶۶ رأی شمارش‌شده، ۶۴.۹٪ شرکت کنندگان جواب‌شان «نه» بود.

در حالی که خود توییتر ادعا می‌کند که نزدیک به ۵ درصد از کاربران روزانه آن از حساب های جعلی یا اسپم هستند، اما ماسک آن را نپذیرفت و درصدد بود با کسب اطلاعات بیشتر از این غول رسانه‌های اجتماعی، خودش به تجزیه و تحلیل بپردازد، که اکنون گویا با این نتیجه نظرسنجی ناکام مانده است.

ماسک توضیح داد:

شواهد حاکی از آن است که چند مورد از اعلام علنی توییتر در رابطه با mDAU‌های آن نادرست یا به کل غلط‌انداز هستند… نسبت اکانت‌های قلابی و اسپم موجود در تعداد mDAU گزارش‌شده، بسیار بالاتر از ۵ درصد است.

توییتر mDAU‌ها (Monetized Daily Active Users) را اینگونه تعریف می‌کند: «کاربرانی که هر روز از طریق Twitter.com یا برنامه‌های توییتر که قادر به نمایش تبلیغات هستند، ورود (Log in) می‌کنند». منظور از اعلام علنی توییتر نیز به پرونده‌های ثبتی آن در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در این رابطه برمی‌گردد.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

پرونده‌ سازی‌های غلط در SEC

ماسک ادعا می‌کند توییتر داده‌های قدیمی را در اختیار او گذاشته است. ابتدا مجموعه‌ای از داده‌های جعلی را ارائه کرده و سپس با ارائه داده‌های متفاوت، از به تعلیق در آمدن

مدیرعامل تسلا روز شنبه در توییتی نوشت:

اگر توییتر فقط روش خود برای نمونه برداری از ۱۰۰ حساب و چگونگی تایید واقعی بودن آنها را نشان ما بدهد، آنوقت معامله می‌تواند طبق شرایط اولیه پیش برود. اما اگر معلوم شود که پرونده‌های SEC به کل غلط و دستکاری شده هستند، چنین معامله‌ای رخ نخواهد داد.

ماسک در شکایت‌نامه خود توضیح داد که سه روز پس از امضای قرارداد خرید توییتر، این شرکت رسانه‌ی اجتماعی «علناً فاش کرد که ارقام mDAU اعلام شده در سال ۲۰۲۱ نادرست بودند و توییتر در هر سه ماهه، شمارشگر رقمی بالغ بر ۱.۹ میلیون mDAU بوده است.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x