ایلان ماسک در این هفته توییتر را می‌خرد!

بالاخره داستان خریداری توییتر توسط ایلان ماسک در این جمعه به پایان می‌رسد. ۲۴ اکتبر (۲ آبان) ایلان ماسک طی یک کنفرانس ویدئویی با گروهی از بانکداران از آمادگی خود برای خرید توییتر در تاریخ ۲۸ اکتبر (۶ آبان) خبر داد.
ایلان ماسک در این هفته توییتر را می‌خرد!

به نقل از منابعی که بلومبرگ با آنها مصاحبه کرده است، بانک‌ها به ماسک ۱۳ میلیارد دلار برای نهایی کردن خرید خود وام داده‌اند که در مراحل پایانی کاغذبازی است.

وام‌دهندگان وال استریت از چند هفته پیش خود را برای این خرید آماده کرده بودند. دادگاهی که مسئولیت رسیدگی به این پرونده را دارد، روز جمعه ۲۸ اکتبر را آخرین مهلت برای عقد قرارداد خرید این رسانه اجتماعی اعلام کرده است.  

با انتشار این خبر ، سهام توییتر شروع به افزایش کرد و به قیمت خریدی که در زمان شروع مذاکرات دو طرف توافق شده بود، نزدیک شد.

چرا خرید توییتر به تعویق افتاد

ایلان ماسک در معامله توییتر تردید داشت، زیرا متوجه شد تعداد ربات‌ها بسیار بیشتر از آن چیزی است که توییتر علناً گزارش می‌کند. این موضوع آنقدر موجب نارضایتی او شد که خواستار لغو مذاکرات برای خرید شد.  

در آن زمان، ایلان ماسک صاحب ۹.۲ درصد از سهام توییتر بود. با این حال، او از خرید کل این کمپانی خودداری کرد تا اینکه توییتر تعداد واقعی ربات‌ها در پلتفرمش را فاش کرد و ثابت کرد که کمتر از ۵ درصد از حساب‌های کاربرانش جعلی هستند.

اما هیئت‌مدیره توییتر تصمیم گرفت از ماسک شکایت کند و از دادگاه دلاور (Delaware) درخواست کرد تا پس از متهم کردن او به استفاده از استراتژی «دورویی» برای لغو خرید، دستور اجرای توافق را صادر کند. توییتر طی شکایتی تند و تیز به این موضوع اشاره کرد که اقدامات ماسک می‌تواند به منافع سهامدارانش آسیب برساند:

برپایی معرکه‌ای عمومی برای به بازی گرفتن توییتر. پیشنهاد خرید می‌دهد و بعد با توافق طرفین قرارداد فروش امضا می‌کند. ظاهراً او فکر می‌کند -بر خلاف هر طرف دیگری که مشمول قانون قرارداد دلاور قرار می‌گیرد- آزاد است هر طور که بخواهد نظر خود را تغییر دهد، به شرکت ضرر بزند، فعالیت‌های آن را مختل کند، ارزش سهامداران را از بین ببرد و بعد زیر حرفش بزند.

ایلان ماسک پس از اطلاع از این خبر، توییتی منتشر کرد که در آن به طنزِ اقدامات توییتر اشاره کرد، زیرا در ابتدا هیئت مدیره می‌خواست مانع از خرید توییتر توسط او شود، اما در نهایت این آنها بودند که می خواستند ماسک این کمپانی را بخرد.

ماسک همان مبلغ توافقی در ابتدای مذاکرات را پرداخت خواهد کرد

طبق گزارشات قبلی، اگرچه این اختلاف حقوقی پیش آمد، اما قدری توافق دوطرفه بین ماسک و توییتر وجود داشت. اکنون ایلان ماسک با بازگشت به برنامه اولیه خود برای خرید این شبکه اجتماعی به قیمت ۴۴ میلیارد دلار موافقت کرده است تا توییتر را به «میدان شهر دیجیتال» تبدیل کند.

علاوه‌براین، این میلیاردر موفق قول داد پلتفرم توییتر را از همه ربات‌های جعلی آن پاک کند، همراه با یک سری تغییرات، به‌ویژه در زمینه تراکنش‌های خرد.

همه این وعده‌ها به گوش افراد مشهور ارزهای دیجیتال، از جمله مدیرعامل بایننس رسید، کسی که برای خرید توییتر از او حمایت کرد. حتی سم بنکمن فرید (Sam-Bankman Fried)، مدیرعامل FTX نیز گفت که دوست دارد درباره چگونگی استفاده توییتر از فناوری بلاک چین برای بهبود رسالتش بیشتر بداند.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x