جهش چشمگیر آدرس‌‌های اتریوم؛ آیا قیمت ETH پامپ خواهد شد؟

بر اساس داده‌های پلتفرم تحلیلی Santiment، اتریوم (ETH)‌ در اکتبر افزایش قابل توجهی در تعداد آدرس‌های ثبت شده در بلاک چین خود ثبت کرده است.
رشد آدرس‌های اتریوم

اخیرا بیش از ۱۳۵ هزار آدرس اتریوم ایجاد شده که بیش از ۱۱ درصد بیشتر از اوج تعداد آدرس‌های ثبت شده در ژانویه سال ۲۰۲۲ است. بر اساس توییت منتشر شده از حساب کاربری رسمی پلتفرم سانتیمنت در تاریخ ۹ اکتبر ۲۰۲۲ آمده که:

اتریوم روز شنبه شاهد موجی از ثبت آدرس‌های جدید بود. ۱۳۵,۷۸۰ آدرس ETH جدید در شبکه ظاهر شده است. این رشد ۱۱.۱ درصدی بیشتر از بالاترین رقم قبل از خود در سال ۲۰۲۲ (۳ ژانویه) است. افزایش کاربران معمولاً حاکی از رشد ناگهانی احتمالی قیمت در آینده نزدیک است. 

علت مستقیم این افزایش ناگهانی در ثبت آدرس اتریوم هنوز مشخص نیست. با این حال چندین احتمال در نظر گرفته شده است که می‌تواند مسئول این اتفاق باشد.

برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) مختلفی در این شبکه ایجاد شده‌اند. علاوه بر این چندین پروژه بلاک چین با در نظر گرفتن سازگاری با ماشین مجازی اتریوم (EVM) توسعه داده‌ شده‌اند. به وسیله سازگاری با EVM، برنامه‌های غیرمتمرکز ایجاد شده بر روی زنجیره‌های دیگر می‌تواند با شبکه اتریوم ارتباط برقرار کند.

نیاز کاربران به تولید آدرس‌های جدید اتریوم برای دسترسی و تعامل با این پروژه‌ها ممکن است یکی از عوامل محرک‌ افزایش تعداد آدرس‌ها باشد. علاوه بر این سرمایه‌ گذارانی که به دلیل مصرف انرژی اتریوم به دلیل استفاده آن از مکانیزم اثبات کار (PoW) برای سرمایه ‌گذاری در اتریوم مردد بودند، اکنون می‌توانند به سادگی از این شبکه استفاده کنند.

افزایش همزمان رشد شبکه و کاهش TVL

بررسی معیارهای رشد شبکه در پلتفرم  Santiment قبل از اکتبر، روندی جانبی را با برخی جهش‌های متوسط ​​نشان داد. با این حال نرخ رشد به وضوح در حال افزایش بود و به سرعت به سطح ۲۰۸ هزار رسیده است.

رشد آدرس‌های اتریوم

تعداد آدرس‌های فعال نیز در بازه زمانی هفت روزه ۲.۵ میلیون نشان داده شد. علاوه بر این علیرغم اینکه این آمار هنوز به حداکثر خود نرسیده است افزایش آن محسوس و قابل مشاهده است.

بعلاوه طبق داده‌های ارائه شده توسط سایت تحلیلی Messari، ارزش بازار شبکه اتریوم ۱۶۱ میلیارد دلار است که آن را به بزرگترین پلتفرم قرارداد هوشمند تبدیل می‌کند. طبق گزارشات در کل بیش از ۳۱ میلیارد دلار ارزش قفل شده (TVL) این شبکه است.         

ناگفته نماند که TVL شبکه با ۱۰۹.۹۴ میلیارد دلار در نوامبر ۲۰۲۱ به اوج خود رسید. با این حال در زمان نگارش این مقاله TVL اتریوم ۰.۱۵ درصد کاهش یافته است.

آیا امیدی برای جهش قیمت اتریوم وجود دارد؟

با استفاده از خطوط روند می‌توان دریافت که عملکرد قیمت در دوره زمانی روزانه در حال افزایش است. واضح است که ۲۰۱۳ دلار و ۱۷۸۰ دلار مقاومت‌های نمودار اتریوم در مقابل افزایش قیمت و سوددهی بیشتر این ارز دیجیتال هستند.

علاوه بر این مشاهده می‌شود که میانگین متحرک ۲۰۰ (Long MA) و میانگین متحرک ۵۰ (Short MA) به عنوان مقاومت عمل می‌کنند. یک روند نزولی در قیمت ETH با مشاهده MA کوتاه مدت در زیر MA طولانی مدت نشان داده شده است.

با استفاده از محدوده قیمت، می‌توان مشاهده نمود که قیمت اتریوم ۴۸.۱۸ درصد از سطح مقاومت قبلی خود به سطح حمایتش در ابتدای خط صعودی کاهش یافته است.

بعلاوه خطوط حمایتی بعدی احتمالا در صورت کاهش قیمت در حدود ۱۰۰۲ دلار و ۸۸۲ دلار خواهد بود. با این حال اگر اتریوم بتواند بر مقاومت کوتاه مدت بعدی خود غلبه کند، قیمت ممکن است تا ۲۵۰۰ دلار افزایش یابد.

از آنجایی که اتریوم بزرگترین شبکه قراردادهای هوشمند است، بسیاری از پروژه‌های دیگر که با این شبکه سازگار هستند نیز بر روی آن توسعه خواهند یافت. در آینده انتظار می‌رود اتریوم همچنان شاهد افزایش تعداد آدرس‌ها و اوج گیری در حجم معاملات خود باشد. این مساله می‌تواند تأثیر مطلوبی بر حرکت قیمت آن داشته باشد. با این حال سرمایه گذاران باید مراقب تغییرات احتمالی بعدی باشند، البته ممکن است معامله گران در چند روز آینده فرصتی برای خرید بر اساس تحرکات مثبت ETH داشته باشند.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x