مهاجرت برنامه‌های غیرمتمرکز شبکه اتریوم به شبکه استارک‌نت (StarkNet)

استارک نت (StarkNet) به عنوان یک راه‌حل اصلی لایه دوم برای مقیاس‌بندی شبکه اتریوم، آماده است تا با ورود برنامه‌های غیر متمرکز برتر شبکه اتریوم به پلتفرم خود، نقطه عطف مهمی را در بازار کریپتو کارنسی و همچنین تاریخچه فعالیت خود ایجاد کند.
برنامه‌های غیر متمرکز شبکه اتریوم (ETH DApps) در حال مهاجرت به شبکه StarkNet هستند

تیم استارک ور (StarkWare) توسعه‌دهنده شبکه StarkNet اعلام کرد که Uniswap به عنوان بزرگترین صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال مبتنی بر شبکه اتریوم (DEX) ممکن است به زودی در پلتفرم استارک نت در دسترس قرار گیرد. در توییت منتشر شده از حساب رسمی تیم استارک‌ور (@StarkWareLtd) آمده که:

آوردن Solidity به شبکه StarkNet با سرعت باورنکردنی ابزار وارپ (Warp)! به وسیله ترنسپایلر وارپ (WARP Transpiler) کلاینت اتریوم (@Nethermindeth) توانست یونی سواپ ورژن سه نوشته شده در زبان سالیدیتی را به زبان کایرو (Cairo) تبدیل کند. نتیجه این فرایند یونی استارک است (UniStrak).

یونی سواپ ۳ بر روی زبان سالیدیتی که یک زبان برنامه نویسی برای قراردادهای هوشمند ماشین مجازی اتریوم (EVM) است، نوشته شده است. از این روی توسعه دهندگان شبکه اتریوم (ETH) در Nethermind ابزاری را برای تسهیل مهاجرت برنامه‌های غیر متمرکز (dApps) نوشته شده با زبان Solidity به زبان Cairo که زبان شبکه StarkNet است، ایجاد کرده‌اند.

ابزار جدیدی به نام Warp برای انتقال قراردادهای هوشمند نوشته شده در Solidity به زبان Cairo و در نتیجه آوردن EVM به StarkNet طراحی شده است. با استفاده از این ابزار پیشرفته، مهندسان Nethermind در حال توسعه UniStark هستند که یک نسخه Uniswap مبتنی بر StarkNet  است.

این ابزار برای آزمایش در مخزن گیت هاب Nethermind در دسترس است، تیم آن‌ها تأکید می‌کند که نسخه فعلی این ابزار برای استفاده تجاری نیست. در ۲۴ اکتبر (۲ آبان) ۲۰۲۲ این دو تیم کنفرانس توییتری را برای پوشش روند این مهاجرت برگزار خواهند کرد.

خرید و فروش رمز ارزها

تعداد تراکنش‌های استارک نت به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته رسید

در همین حال شبکه StarkNet با توجه به اینکه معیارهای مرتبط با تعداد تراکنش‌های آن دوباره در حال افزایش است، جذابیت بیشتری در میان کاربران پیدا کرده است. در هفته اخیر StarkNet نه تنها از رقبای لایه دوم خود Arbitrum و Optimism (OP)، بلکه از اتریوم لایه اول و حتی بیت کوین (BTC) نیز پیشی گرفت. طبق آمار به اشتراک گذاشته شده توسط StarkWare، محصول آن‌ها بیش از ۱۲ میلیون تراکنش را در روزهای گذشته پردازش کرده است.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x