کاهش ۸۶ درصدی قیمت فورک جدید اتریوم (ETHW)

آخرین تلاش‌های برخی از ماینرهای اتریوم نیز تاکنون آنطور که آن‌ها انتظار داشتند به نتیجه نرسیده است. فورک اثبات کار (PoW) اتریوم (ETHW) تا کنون ‌شروع سختی را پشت سر گذاشته است. بر اساس گزارش سایت تحلیلی CoinGecko، قیمت کوین فورک اثبات کار (PoW) اتریوم در این هفته ۳۱ درصد کاهش یافته است و در کل نیز ۸۶ درصد نسبت به بالاترین قیمت خود در تاریخ ۳ سپتامبر که ۵۸.۵۴ دلار بود، افت قیمت داشته است.
کاهش ۸۶ درصدی قیمت فورک جدید اتریوم (ETHW) نسبت به بالاترین سطح تاریخی خود

پس از اینکه بلاک چین اتریوم ماینینگ را کنار گذاشت و همانگونه که انتظار می‌رفت الگوریتم خود را در اواسط ماه سپتامبر به اثبات سهام (PoS) تغییر داد، ماینرها نیز یک فورک رقابتی به نام EthereumPoW را به عنوان راهی برای ادامه عملیات استخراج خود راه اندازی کردند.

ماینینگ فرآیندی است که طی آن بلوک‌های تراکنش به یک بلاک چین عمومی اضافه شده و تأیید می‌شوند. ماینرها از شبکه بلاک چینی که ارز دیجیتال روی آن قرار دارد، پشتیبانی و حسابرسی می‌کنند. هنگامی که ماینرها یک بلوک را تکمیل می‌کنند، کارمزد آن‌ها به وسیله همان ارز دیجیتال پرداخت می‌شود.

هیاهو‌های به وجود آمده در مورد فرایند ادغام شبکه اتریوم که به موجب آن حرکت این شبکه به سمت الگوریتم اثبات سهام نهایی شد، قیمت کوین‌های مرتبط با اتریوم از جمله ارز دیجیتال بومی بلاک چین اتریوم کلاسیک را افزایش داد. اما عملکرد بازار خرسی اخیر بسیار بی‌رحمانه بوده است و در نتیجه آن دستاورد‌های مورد انتظار از این تغییر در شبکه اتریوم میسر نشده‌اند. خود اتریوم (ETH)‌ در حال حاضر حدود 1300 دلار معامله می‌شود که قیمت آن تقریباً 15 درصد نسبت به روز آغاز فرایند ادغام کمتر شده است.

در اولین ماه از آغاز فعالیت EthereumPoW، مسیر این شبکه پر از دست‌انداز و چالش‌های گوناگون بوده است و اگر همین روند در آینده نیز ادامه‌دار باشد، استخراج‌کنندگان سابق اتریوم ممکن است به دنبال کسب سود در جای دیگری بگردند.

قبل از آغاز فعالیت شبکه ETHW، این رمزارز به صورت یک توکن IOU که سند غیر رسمی حاکی از بدهی یک فرد به فرد دیگری است (I Owe You)، در صرافی‌هایی داد و ستد می‌شد که در ابتدا شور و اشتیاق در مورد آن بین کاربران هرچند برای مدت کوتاهی بسیار بالا بود. علاوه بر قیمت کریپتو تانکینگ (Crypto Tanking) بومی این شبکه، EthereumPoW همچنین با مشکلات فنی فراوانی روبرو شد که باعث ایجاد مشکلاتی در راه اندازی آن گردید. مدت کوتاهی پس از راه اندازی این شبکه در ۱۵ سپتامبر، متخصصان حوزه بلاک چین متوجه شدند که توسعه دهندگان ETHPoW یک شناسه زنجیره‌ای (Chain ID) را انتخاب کرده‌اند که قبلاً در حال استفاده بوده است. شناسه‌های زنجیره‌ای به عنوان یک شناسه در یک شبکه خاص عمل می‌کنند و به بلاک چین‌ها کمک می‌کنند تا هویت دارایی‌های روی زنجیره خود را تأیید کنند.

چند روز بعد پس از آنکه شبکه متحمل حمله‌‌ی سایبری شد و پل Omni آن را مورد هدف قرار دادند، مجرمان سایبری توانستند ۲۰۰ توکن ETHW را از شبکه EthereumPoW به سرقت ببرند. در این حمله ابتدا هکر‌ها ۲۰۰ توکن رپد اتریوم (Wrapped ETH) و سپس توکن ETHW را منتقل کردند.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x