اجرای شدو فورک (Shadow Fork) اتریوم با موفقیت انجام شد!

تکمیل موفقیت آمیز شدو فورک (Shadow Fork) اخیر شبکه اتریوم، نشان از آمادگی این شبکه برای مهاجرت به مکانیزم اجماع اثبات سهام (Proof of Stake) دارد.
شدو فورک اتریوم

توسعه دهندگان اتریوم (ETH) تکمیل موفقیت آمیز پیش نیازها و شدو فورک نهایی مورد نیاز برای ارتقاء بلاک چین اتریوم و آغاز فرآیند ادغام (Merge) را تائید کردند.

شدو فورک به برنامه نویسان کمک می‌کند تا با اجرای تست استرس شبکه، هماهنگی‌های مورد نیاز را برقرار کرده و چالش‌های احتمالی پیش رو در رابطه با امنیت شبکه را پیدا کنند. در نتیجه در طول فرآیند ارتقای اصلی و دائمی خطری امنیت شبکه اتریوم را تحدید نخواهد کرد. از این رو و در راستای آماده‌سازی برای ادغام شبکه اتریوم، توسعه دهندگان شبکه اتریوم اولین شدو فورک این شبکه را با موفقیت اجرا کردند.

بالاخره پس از گذشت شش ماه، شرکت تحقیقاتی و مهندسی ندرمایند (Nethermind) که بر روی شبکه اتریوم کار می‌کند، تأیید کرد که Mainnet-Shadowfork-13 به عنوان آخرین شدو فورک شبکه اتریوم با موفقیت اجرا شده است و این شبکه آمادگی کامل برای مهاجرت به مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) را دارد.

در توئیت منتشر شده از حساب رسمی این شرکت به تاریخ ۹ سپتامبر ۲۰۲۲ آمده که:

آخرین شدو فورک شبکه اتریوم که همان Mainnet-Shadowfork-13 است، برای تمام گره‌های شرکت ما موفقیت ‌آمیز بوده است.

این شبکه آزمایشی، به توسعه‌دهندگان اتریوم اجازه می‌دهد تا اجرای گره‌ها، استقرار قراردادها و آزمایش زیرساخت و سایر قابلیت‌های دیگر شبکه مورد نظر خود را آزمایش کنند و در تمامی سناریو‌های محتمل، به تمرین مقابله با شرایط متعدد بپردازند. در نتیجه شدو فورک به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد که پیامدهای ارتقاء شبکه و خروجی‌های آن را قبل از اجرای فرآیند ادغام، بسنجند.

به عنوان بخشی از این ارتقا، جامعه کاربران اتریوم باید پنل کاربری خود را به روز رسانی کنند و ترکیبی از یک لایه اجرا و یک لایه اجماع را در اختیار خود داشته باشند.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

الکساندر هاپتنر (Alexander Höptner) مدیرعامل صرافی ارز دیجیتال بیت مکس (BitMEX)، بر لزوم توجه دقیق در طول رویداد ارتقای شبکه اتریوم به منظور جلوگیری از توقف ارائه خدمات تاکید کرد.

هاپتنر در گفتگو با سایت کوین تلگراف (Cointelegraph) توضیح داد:

از نظر من در طول این فرآیند فقط باید گوش به زنگ بود و دید که چه اتفاقی خواهد افتاد، زیرا احتمال نوسانات بالا در شبکه وجود دارد. پس بنابراین باید مطمئن شوید که خدمات بلاک چین اتریوم متوقف نشده و همواره در دسترس کاربران باشد. البته ما انتظار هیچ گونه اختلال عمده‌ای به غیر از رخ دادن نوسانات غیر منتظره را نداریم.

مدیر عامل این شرکت همچنین اظهار داشت که:

موفقیت پروژه ادغام شبکه اتریوم (The Merge) به حمایت کامل جامعه کریپتوکارنسی بستگی خواهد داشت.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x