تاریخ نهایی Merge اتریوم مشخص شد!

تاریخ نهایی ادغام شبکه اتریوم مشخص شده و این مسئله تاثیر مثبتی بر قیمت اتریوم و بازار رمز ارزها داشته است.
تاریخ مرج اتریوم مشخص شد

بر اساس اطلاعیه‌ای که امروز از سوی تیم توسعه‌دهنده اتریوم منتشر شده، پروژه ادغام اتریوم در تاریخ ۱۵ یا ۱۶ سپتامبر (۲۴ و ۲۵ شهریور) اجرا خواهد شد. این مسئله در قیمت لحظه‌ای اتریوم تاثیر مثبت داشته و باعث شده اتریوم محدوده ۲۰۰۰ دلار بار دیگر پس بگیرد.

به گفته یکی از اعضای برجسته جامعه بلاک چین، عملیات ارتقای اتریوم، معروف به پروژه‌ Merge که مدت‌ها در انتظارش بودیم، زودتر از موعد مورد نظر، یعنی در تاریخ ۱۵ یا ۱۶ سپتامبر اتفاق خواهد افتاد.

این به‌روزرسانی که در واقع تکمیل‌کننده‌ مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) بلاک چین اتریوم است، در ابتدا انتظار می‌رفت حول و حوش تاریخ ۱۹ سپتامبر عملی شود.

PoS یا اثبات سهام چیست؟ همه چیز در مورد این مکانیزم دوستدار طبیعت!

اما آنتونی ساسانو (Anthony Sassano)، که از بنیانگذاران وب‌سایت تحقیقاتی اتریوم EthHub است، روز پنجشنبه در حساب توییتر خود گفت: «ادغام آزمایشی شبکه اصلی اتریوم، دور و بر تاریخ ۱۵ یا ۱۶ سپتامبر تعیین شده است». و در انتها نوشت: «Merge نزدیک است».

تنها دو مرحله موسوم به «Bellartix» و «Paris» تا تکمیل پروژه‌ی ارتقای اتریوم باقی مانده است. در متن اطلاعیه، توسعه‌دهندگان اظهار داشتند که فاز Bellatrix در تاریخ ۶ سپتامبر اجرایی خواهد شد.

فاز پایانی این پروژه ارتقایی که Paris نام دارد نیز زمانی روی خواهد داد که نرخ هش اتریوم (معیار قدرت محاسباتی شبکه) به یک سطح معین برسد. در حال حاضر انتظار می‌رود این رویداد در تاریخ ۱۵ سپتامبر رخ دهد.

اما این پیش‌بینی تاریخ نهایی اجرای پروژه، شاید طی روزها و هفته‌های آینده تغییر کند، زیرا نرخ هش شبکه ثابت نیست و ممکن است در طول زمان افزایش یا کاهش یابد.

هدف از ارتقای بلاک چین اتریوم به ETH 2.0، تبدیل کردن آن به شبکه‌ای با مکانیزم اثبات سهام (PoS) به جای مکانیزم اثبات کار (PoW) بوده است.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

با این روش دیگر نیازی به ماینرها برای تأیید تراکنش‌ها و ثبت بلاک جدید توسط آنها نیست. در عوض ماینرها جای خود را به اعتبارسنج‌های شبکه می‌دهند و آنها نیز با قفل کردن رمزارز بومی شبکه یعنی ETH، شبکه را ایمن نگه می‌دارند.

انتظار می‌رود این تغییری که از مدت‌ها پیش نقل جوامع کریپتویی بود، بلاک چین پیشروی قراردادهای هوشمند خود را هرچه سریع‌تر، مقیاس‌پذیرتر و بسیار بهینه در مصرف انرژی به دنیای کریپتو عرضه کند. در کنفرانس انجمن اتریوم در ماه ژوئیه در کشور فرانسه، ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، بنیان‌گذار اتریوم، گفت که به‌روزرسانی‌های بعدی این شبکه اقدامی عالی در جهت تمرکززدایی فعالیت‌ها خواهد بود.

همچنین انتظار می‌رود که این تغییر تأثیر کاهنده‌ای بر تورم اتریوم داشته باشد، زیرا احتمال دارد با سهام‌گذاری، نرخ عرضه ETH کاهش یابد. و اگر نرخ عرضه پایین بیاید در حالی که نرخ تقاضا بالاست ، سرمایه‌گذاران در این بین می‌توانند سود خوبی کسب کنند. به همین خاطر هرچه به موعد اجرایی شدن این پروژه‌ی ارتقایی نزدیک می‌شویم، قیمت آن نیز بیشتر می‌شود. جالب است بدانید که اتریوم بار دیگر با اخبار مثبت این روزها توانست محدوده ۲ هزار دلار را بار دیگر پس بگیرد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x