ادغام (Merge) اتریوم هزینه گس شبکه را کاهش نخواهد داد!

بسیاری تصور می‌کنند که هزینه گس شبکه اتریوم پس از وقوع Merge شدیدا کاهش خواهد یافت. به همین دلیل بنیاد اتریوم روز گذشته به شفاف سازی این مسئله پرداخته است.
هزینه گس اتریوم Merge

با توجه به شفاف سازی جدید بنیاد اتریوم در روز گذشته، پیرامون پروژه‌ Merge که تغییر کار شبکه از الگوریتم اثبات کار به الگوریتم اثبات سهام است، اعلام کرده که اگرچه روال کار قرار است تغییر کند، اما میزان گس فی یا همان کارمزد شبکه کاهش نخواهد یافت.

در رابطه با این موضوع، بنیاد اتریوم نوشت:

گس فی محصول تقاضای شبکه نسبت به ظرفیت شبکه است. با روی کار آمدن ادغام، الگوریتم اثبات کار دیگر منسوخ می‌شود و برای اجماع قرار است به الگوریتم اثبات سهام روی بیاوریم، اما این اقدام بر هیچ یک از پارامترهایی که مستقیماً بر ظرفیت یا توان شبکه اثر می‌گذارند، تغییر قابل توجهی ایجاد نمی‌کند.

این عملیات تغییر الگوریتم قرار است توسط هسته اصلی اتریوم ۲ یعنی Beacon Chain صورت گیرد، که با این حساب دیگر نیازی به استخراج انرژی‌بر الگوریتم اثبات کار نیست. این پروژه ارتقایی شاید در سه ماهه سوم یا پایانی سال ۲۰۲۲ راه‌اندازی شود. در حالی که بسیاری از سرمایه گذاران و معامله گران با امید به این ادغام و تفکری مثل هم، اتریوم خریداری کرده‌اند، به نظر می رسد برخی دیگر این کار را با تصوری غلط انجام داده‌اند؛ آنها بر این باورند که ظرفیت شبکه پس از اجرایی شدن این به‌روزرسانی بلافاصله بالا خواهد رفت.

افراد مبتدی آزادند بدون نیاز به سهم‌گذاری اولیه، نسخه خود-تأییدشده اتریوم را به‌روزرسانی یا یک گره (Node) را اجرا کنند. در رابطه با سهام‌گذاری (Staking)، تا زمانی که ارتقاء شانگهای فعال نشود، امکان برداشت اتر استیک شده وجود ندارد.

با این حال، پاداش‌ نقدی اتر در قالب انعام بلافاصله پرداخت می‌شود. برداشت‌های اعتبار دهنده، پس از اجرای واقعی، برای جلوگیری از بحران نقدینگی بالقوه، با تعیین نرخ محدود می‌شوند.

تراکنش‌ها نیز پس از ادغام خیلی سریعتر نخواهند بود. با این حال، انتظار می‌رود بازده درصدی سالانه (APR) پس از اعمال ادغام در شبکه، برای جذب سرمایه‌گذار ۵۰ درصد نسبت به اکنون افزایش یابد. توسعه‌دهندگان این پروژه در حال حاضر مشغول کار بر این شبکه هستند تا در تاریخ مشخص شده در ماه سپتامبر (شهریور) آن را تکمیل کنند.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x