سقوط اتریوم به ۱۵۵۰ دلار | آیا گاوها می‌توانند ETH را نجات دهند؟

ارزش اتریوم در برابر دلار آمریکا به زیر ۱۶۵۰ دلار کاهش یافته است. قیمت رمزارز ETH باید بالاتر از منطقه حمایتی ۱۵۵۰ دلاری باقی بماند تا از روند نزولی شدید آن جلوگیری شود.
ریزش اتریوم

خلاصه خبر

  • اتریوم یک اصلاح نزولی بسیار مهم را آغاز کرده است و اکنون زیر سطح ۱۶۵۰ دلار معامله می‌شود.
  • قیمت معاملاتی اتریوم (ETH) اکنون زیر ۱۶۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته آن قرار گرفته است.
  • بر اساس دا‌ده‌های سایت تحلیلی کراکن (Kraken) در چارت نمودار یک ساعته اتریوم در برابر دلار آمریکا (ETH/USD)، یک خط روند نزولی متصل با مقاومت نزدیک به ۱۷۰۰ دلار ایجاد شده است.
  • جفت (ETH/USD) باید بالاتر از حمایت ۱۵۵۰ دلاری باقی بماند تا در کوتاه مدت بتوانیم شاهد افزایش قیمت رمزارز اتریوم (ETH) باشیم.

قیمت اتریوم (ETH) بیش از ۶ درصد کاهش یافت

اتریوم نتوانست بالاتر از سطوح ۱۷۵۰ و ۱۷۲۰ دلار باقی بماند. این ارز دیجیتال به نزول خود به زیر سطح ۱۷۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود واکنش نشان داد.

قیمت اتریوم (ETH) نیز مشابه بیت کوین (BTC) بیش از ۵ درصد کاهش یافته است و ارزش آن حتی به زیر سطح ۱۶۰۰ دلار رسید. حتی به خط حمایت بسیار مهم ۱۵۵۰ دلاری نیز نزدیک شد و تا ۱۵۵۲ دلار معامله شد. اتر نیز اکنون زیر ۱۶۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می شود.

گاوها اکنون در تلاش‌اند حرکت نزولی نمودار اتریوم از قله ۱۷۸۹ دلار به کف ۱۵۵۲ دلار را به بالای سطح اصلاحی فیبو ‌ (Fib retracement) ۲۳.۶ درصد هل بدهند. البته در روند صعودی، قیمت در نزدیکی سطح ۱۶۲۰ دلار با مقاومت مواجه است.

مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطوح ۱۶۶۰ و ۱۶۷۰ دلار است. این مقدار نزدیک به سطح اصلاحی فیبو ۵۰ درصد از حرکت نزولی از ۱۷۸۹ دلار به کف ۱۵۵۲ دلار است. شکست قدرتمند مقاومت ۱۶۷۰ دلار ممکن است قیمت را به سطح ۱۷۰۰ دلار برساند.

علاوه بر آن با شکست مقاومت ۱۶۷۰ دلاری، یک خط روند نزولی متصل با مقاومت نزدیک به ۱۷۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در نمودار ساعتی ETH/USD شکل می‌گیرد. هر گونه افزایش قیمت بیشتر ممکن است درها را برای حرکت به سمت مقاومت بعدی ۱۷۸۰ دلاری در کوتاه مدت باز کند.

آیا ضرر بیشتری برای اتریوم در راه است؟

اگر اتریوم نتواند از مقاومت ۱۶۶۰ دلاری بالاتر برود، می‌تواند به حرکت نزولی خود ادامه دهد. حمایت اولیه پیش رو در روند نزولی آن نزدیک به منطقه ۱۵۸۰ دلاری است.

خط حمایتی اصلی بعدی در نمودار اتریوم (ETH) نزدیک به قیمت ۱۵۵۰ دلار است. نزول قیمت به زیر سطح این حمایت ۱۵۵۰ دلاری و شکسته شدن آن ممکن است باعث ایجاد زیان بیشتری برای سرمایه گذاران این ارز دیجیتال شود. از طرف دیگر نیز قیمت اتر ممکن است تا سطح ۱۵۰۰ دلار کاهش یابد. و هرگونه نزول بیشتر از این با شکست سطح حمایتی بعدی آن همراه است و می‌تواند قیمت آن را تا ۱۴۴۰ کاهش دهد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x