بزرگترین استخر استخراج اتریوم دیگر از ماینینگ ETH پشتیبانی نمی‌کند!

اتر ماین Ethermine، بزرگترین استخر ماینینگ اتریوم اعلام کرده که قصد دارد استخراج اتریوم را به‌طور کامل از این پلتفرم حذف کند.
توقف ماینینگ اتر در بزرگ‌ترین استخر استخراج اتریوم

طبق اظهارات تیم اتر ماین، تا زمانی که شمارش معکوس ماینر این پلتفرم به عدد صفر برسد، کاربران می‌توانند به استخراج اتر ادامه دهند. اما بعد از نهایی شدن اتریوم ۲، ماینینگ این ارز دیجیتال متوقف خواهد شد.

پایان کار الگوریتم (PoW) و فعال شدن حالت (Withdraw-only)

بر اساس اعلامیه اخیر بزرگترین استخر استخراج اتریوم، یعنی Ethermine، این پلتفرم قصد دارد استخراج اتریوم را به محض اجرای پروژه Merge، متوقف کند. در حال حاضر، شبکه اتریوم در سپتامبر سال جاری قرار است از شبکه‌ای با الگوریتم اثبات کار (PoW)، به شبکه‌ای با الگوریتم اثبات سهام (PoS) تبدیل شود. در این چند هفته گذشته، تقریباً مثل یک بازی حدس زدنی شده بود که ماینرهای اتریوم بعد از اجرا شدن پروژه ادغام به کدام سمت خواهند رفت.

اتر ماین Ethermine، بزرگترین استخر ماینینگ اتریوم با ۲۶۲.۷۹ تراهش در ثانیه (TH/s) و مختص زنجیره اتریوم است. این استخر از نظر میزان هش بسیار بزرگتر از دومین استخر بزرگ استخراج اتریوم یعنی F2pool است.

در توضیحات این پلتفرم آمده:

ماینینگ اتریوم در تاریخ ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۲ به پایان می‌رسد. پس از این تاریخ، دیگر استخراج اتر در شبکه اتریوم با استفاده از کارت‌های گرافیک (GPU) یا ASIC امکانپذیر نخواهد بود. در نتیجه این تحول و خاتمه یافتن استخراج به روش اثبات کار، پلتفرم به حالت فقط برداشت (Withdraw-only) تغییر خواهد کرد.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

این اعلامیه باعث جهش هشت‌ریت اتریوم کلاسیک شد

Ethermine اعلام کرده به دنبال ایجاد یک نسخه اثبات کار از اتریوم به نام ETHW است. در حالی که تعدادی از صرافی‌ها ETHW را فهرست کرده‌اند، توکن IOU امروز با ۶۳ درصد کاهش، از بالاترین قیمت خود یعنی ۱۳۹.۶۲ دلار به ۵۰.۶۸ دلار سقوط کرده است. زنجیره ETHW هنوز فورک نشده است، بنابراین هیچ روش مشخصی برای تعیین میزان هش‌ریت آن وجود ندارد.

علاوه بر این، طی چهار روز گذشته، شبکه Ethereum Classic افزایش قابل توجهی در هش خود تجربه کرده و از تاریخ ۱۷ آگوست، ۳۹ درصد بالاتر رفته است. هش ریت ETC دو روز پیش یعنی ۲۰ آگوست، به بالاترین حد خود رسید و از ۳۸ تراهش در ثانیه (TH/s)  فراتر رفت. دیگر توکن‌های Ethash محور مانند RVN، ERGO، و BEAM،  اما به اندازه ETC شاهد رشد چشم‌گیری نبودند.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x