ایجاد نهاد نظارتی مستقل بر بازار رمز ارزها در اروپا

پارلمان اروپا، کمیسیون اروپا و شورای اروپا در حال طراحی یک نهاد نظارتی جدید برای بازار رمزارزها هستند، که ناظری مستقیم بر فعالیت‌های این صنعت خواهد بود.
سختگیری‌های اتحادیه اروپا بر بازار کریپتو

اتحادیه اروپا در پی ایجاد یک نهاد نظارتی جدید در حوزه ارزهای دیجیتال است. بر اساس گزارش‌های تازه منتشرشده، اتحادیه اروپا در حال طراحی ششمین «مرجع مبارزه با پول‌شویی» یا AMLD6 است که نظارت مستقیم بر صنعت کریپتو را به دنبال خواهد داشت.

تنظیم مقررات بیشتر از سوی اتحادیه اروپا

در حالی که دستورالعمل‌های قبلی ضد پولشویی صرفاً چارچوب‌هایی جهت جمع‌آوری اطلاعات و قرار دادن آنها در اختیار اعضای اتحادیه اروپا بود، بر اساس این گزارش‌، وظیفه AMLD6 نظارت بر ارائه‌دهندگان خدمات رمز ارزی خواهد بود. به‌ویژه در رابطه با آن‌ دسته از خدماتی که «پر ریسک» در نظر گرفته می‌شوند. با این حساب، با وضع چنین مقرراتی انتظار می‌رود فرصت‌ها برای آربیتراژ قانونی در منطقه کاهش یابد.

ایجاد این نهاد نظارتی جدید به مذاکرات سه جانبه بین کمیسیون اروپا، شورای اروپا و پارلمان اروپا بستگی دارد. آنطور که از گزارش‌ها برمی‌آید، همه ارگان‌ها و سازمان‌ها خواهان وضع مقررات سخت گیرانه‌تری نسبت به صنعت کریپتوکارنسی هستند . این طرح (AMLD6) شاید سال‌ها تا مرحله‌ی اجرایی شدن فاصله داشته باشد.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

طرح قانونی AMLD6 در مقایسه با مقررات بازار ارزهای دیجیتال و انتقال وجوه قرار است هدفی متفاوت را دنبال کند؛ مقررات حاصل از آن نه تنها به صنعت کریپتو محدود نمی‌شود، بلکه تمام مؤسسات مالی درگیر در این حوزه را نیز در بر خواهد گرفت.

آنچه از این اخبار برمی‌آید اتحادیه اروپا گویا موضع سختگیرانه‌ای در برابر مقررات ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است. پارلمان اروپا اخیراً به قانون ناشناس بودن حساب‌ها رأی منفی داده که نقل و انتقال بین کیف پول‌ها و صرافی‌های بدون میزبان را پرهزینه، دست و پا گیر یا حتی غیرممکن می‌کرد. این نهاد قانون‌گذاری همچنین پیشنهاد غیرقانونی اعلام کردن استخراج ارزها با استفاده از الگوریتم اثبات کار (PoW) را رد می‌کند، اما بانک مرکزی اروپا همچنان بر این باور است که چنین ممنوعیتی در نهایت به دلیل نگرانی‌های آب‌و‌هوایی رخ خواهد داد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x