نگرانی یکی از اعضای فدرال رزرو در خصوص فعالیت‌های کریپتویی

میشل دبلیو بومن (Michelle W. Bowman)، عضو شورای حکام فدرال رزرو (Fed) اذعان کرده است که علیرغم رشد ارزهای رمزنگاری‌شده، این حوزه به ویژه در رابطه با بخش بانکداری، موضوعی نگران‌کننده محسوب می‌شود.
یکی از اعضای فدرال رزرو معتقد است فعالیت‌های کریپتویی باعث به وجود آمدن مشکلات اساسی متعددی خواهند شد.

خانم بومن در جلسه‌ای که ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) با موسسه مالی بین‌المللی (IIF) داشت، اظهار کرد که در حوزه ارزهای دیجیتال چندین مسئله مطرح است و چشم‌انداز نظارتی باید برای سازگاری با این فناوری در حال ظهور آماده باشد.

این عضو شورا تأکید کرد که رشد سریع فناوری بلاک چین می‌تواند اجرای برخی قوانین را به چالش بکشد. به عنوان مثال، او خاطرنشان کرد که اگر بازیگران بخش مالی در زمینه تنظیم مقررات برای تامین دارایی‌های کریپتو تجربه نداشته باشند یا قوانین با ابهاماتی همراه باشد، باعث بروز مشکلاتی می‌شود.

یکی دیگر از حوزه‌هایی که مقررات و نظارت در آن همچنان به بازبینی نیاز دارد، مربوط به بانک‌هایی است که در امور دارایی‌های رمزنگاری‌شده فعال هستند. این فعالیت‌ها باعث به وجود آمدن مسائل عمده‌ای در این زمینه می‌شوند. وقتی به نظارت و تنظیم این فعالیت‌ها فکر می‌کنم، از خودم می‌پرسم که آیا وضع قوانین برای محیطی که به این ‌سرعت در حال تغییر و تحول است از شفافیت کافی برخوردار خواهد بود و اینکه آیا این قوانین در خدمت هدفی محتاطانه و مشروع خواهند بود یا خیر.

دغدغه‌های نظارتی

در طول جلسه، بومن متذکر شد که بانک‌ها می‌توانند در فعالیت‌های مرتبط با رمزارز شرکت کنند، اما ابتدا باید انتظارات نظارتی را به جا آورند. با این حال، او خواستار گفتگوی بیشتر برای یافتن چشم‌انداز نظارتی درست شد. طبق اظهارت وی:

پذیرش و استفاده از فناوری‌های جدید ممکن است نگرانی‌های نظارتی جدیدی ایجاد کند، اما بهترین راه برای رفع این نگرانی‌ها و تشویق نوآوری، گفت‌وگو بین بانکداران و ناظران از قبل و در طول توسعه و اجرای آن فناوری‌ها است.

علاوه‌براین، این مقام تأکید کرد که بانک‌ها باید چارچوب نظارتی روشنی داشته باشند که بتواند با ریسک مرتبط با نوسانات قیمت در بخش ارزهای دیجیتال مطابقت داشته باشد.

او خاطرنشان کرد که یکی از مواردی که باید به آن توجه کرد، یافتن راه‌هایی است که با آن بتوان ارزهای دیجیتال را وراد عرصه بانکداری یا آنها را به خارج از این فضا منتقل کرد.

در این راستا، شایان ذکر است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) قبلاً به دلیل عدم ارائه خط‌مشی مشخص در تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال، به‌ویژه در طبقه‌بندی کالاها و اوراق بهادار، مورد انتقاد قرار گرفته است.

منتقدان SEC استدلال‌شان این است که این آژانس در حال اجرای نظارت بر فضای کریپتو علیه نهادهای مختلف است، اما هنوز هیچ قانونی ندارد که مختص ارزهای دیجیتال باشد. از این‌رو، این آژانس به دلیل طرح‌های ادعایی برای سرکوب رشد ارزهای دیجیتال با انتقاداتی مواجه شده است.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x