پذیرش پرداخت‌های رمز ارزی توسط گوگل برای سرویس‌های ابری

گوگل قصد دارد خدمات پرداخت‌های رمز ارزی را با همکاری کوین بیس برای سرویس ابری خود فراهم کند. در این صورت کاربران می‌توانند به سادگی با پرداخت رمز ارزها سرویس مورد نظر خود را خریداری کنند.
پذیرش پرداخت‌های رمز ارزی در گوگل

به لطف همکاری با صرافی ارز دیجیتال Coinbase، گوگل اعلام کرده است که در اوایل سال ۲۰۲۳ به برخی از مشتریان خود اجازه می‌دهد تا پرداخت‌هایشان را به منظور استفاده از خدمات ابری و به وسیله پلتفرم Coinbase Commerce، با دارایی‌های رمزنگاری شده انجام دهند.

طبق گزارش خبرگزاری CNBC، این توافق در کنفرانس Cloud Next گوگل اعلام شد و ممکن است شرکت‌های بومی فعال در حوزه بلاک چین را در بازار رو به رشد رایانش ابری که در آن گوگل با شرکت‌هایی مانند مایکروسافت و آمازون رقابت می‌کند، به سمت گوگل جذب کند.

کسب ‌و کار ابری گوگل به تنوع درآمدهای شرکت مادرش آلفابت (Alphabet) کمک می‌کند، شرکتی که به شدت متکی بر درآمد تبلیغات از گوگل و یوتیوب است. خدمات ابری ۹ درصد از درآمد آلفابت را به خود اختصاص می‌دهد، در حالی که سه سال پیش این مقدار کمتر از ۶ درصد بود.

صرافی کوین بیس بیشتر درآمد خود را از طریق دریافت کارمزدهای معاملاتی در پلتفرم خود بدست می‌آورد، اما از این پس قرار است بخشی از پرداخت‌های ارز دیجیتالی که برای استفاده از سرویس‌های ابری گوگل انجام می‌شود را نیز مال خود کند. این صرافی همچنین برنامه‌های مربوط به داده‌های خود را از وب سرویس‌های آمازون به گوگل منتقل خواهد کرد.

به گفته آمیت زاوری (Amit Zavery) معاون، مدیر کل و رئیس پلتفرم گوگل کلود (Google Cloud)، در ابتدا زیرساخت Google Cloud Platform پرداخت‌های به صورت ارز دیجیتال را از مشتریان فعلی خود در فضای Web3 خواهد پذیرفت. سپس گوگل این ویژگی را برای جذب مشتریان جدید و استفاده عموم عرضه خواهد کرد. پلتفرم Coinbase Commerce چندین ارز رمزنگاری شده از جمله بیت کوین (BTC)، بیت کوین کش (BCH)، اتریوم (ETH)، تتر،‌ شیبا و … را پشتیبانی می‌کند.

بر اساس گزارش CNBC، گوگل از دیگر شرکت‌ها از جمله پی پل (PayPal) نیز خواسته بود تا از طریق آن‌ها پرداخت‌های ارز دیجیتال را بپذیرد. اما زاوری خاطرنشان کرد که در نهایت صرافی کوین بیس (Coinbase) بزرگترین پتانسیل و توانایی را داشته است.

طبق گزارش‌ها این غول فناوری همچنین در حال بررسی نحوه استفاده از Coinbase Prime است، سرویسی که به‌طور امن ارزهای دیجیتال سازمان‌ها را ذخیره می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد معاملات خود را انجام دهند. به گفته زاویری، گوگل به آزمایش کردن راه‌های مختلف خواهد پرداخت و نحوه مشارکت خود در بازار ارز‌های دیجیتال را مشخص خواهد کرد.

بر اساس همین گزارش‌ها کوین بیس و گوگل ماه‌هاست که در حال مذاکره کردن هستند و بحث‌های پیرامون تجارت کوین بیس و پرایم همزمان در جریان است.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x