ضرر هنگفت سرمایه گذاران ریپل به دلیل اقدامات کمیسیون SEC

اقدامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا علیه بنیاد ریپل باعث ضرر هنگفت سرمایه گذاران این رمز ارز شده است.
ضرر سرمایه گذاران ریپل به دلیل اقدامات SEC

جان ای دیتون (John E. Deaton) بنیاینگذار CryptoLaw و گامزا خانزادایف (Gamza Khanzadaev) وکیل ایالتی در آمریکا، مشترکاً بر این باور‌اند که اقدامات قانون‌گذاران در حوزه کریپتوکارنسی ضرر بیشتری برای سرمایه گذاران فعال در این بازار نسبت به کلاهبرداران ارزهای دیجیتال به بار آورده است.

اخیراً بحث داغی در فضای کریپتو در مورد ضرر ۱ میلیارد دلاری ناشی از اقدامات کلاهبرداران در جریان است. این بحث این واقعیت را مطرح کرد که با وجود ضرر میلیارد دلاری این کلاه‌برداری‌ها، اقدامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا (SEC) نیز از نظر ارزش دلاری به سرمایه گذاران بسیار آسیب رسانیده است.

جان دیتون طرفدار پر و پا قرص رمزارز XRP و بنیان‌گذار CryptoLaw، به اظهار نظر در مورد قانون‌گذاران حوزه کریپتوکارنسی پرداخته و به این موضوع اشاره کرد که اقدامات SEC علیه رمزارز شبکه Ripple یا همان XRP به تنهایی حدود ۱۵ میلیارد دلار ضرر برای سرمایه گذاران داشته است. به گفته وی این رقم تمام پولی است که سرمایه گذاران XRP از دست داده‌اند و دلیل آن نیز اعمال هزینه‌های بیشتر بر شبکه ریپل به جای محدود کردن آن‌ها توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا است. از جمله این اقدامات زیان بار SEC می‌توان به تصمیم آن‌ها مبنی بر در نظر گرفتن تمامی توکن‌های XRP به عنوان اوراق بهادار اشاره کرد.

در توئیتی که از حساب کاربری رسمی دیتون در تاریخ ۳۰ اوت ۲۰۲۲ منتشر شد آمده است:

۱۵ میلیارد دلار از بین رفت! زیرا SEC عمدا تصمیم گرفت تا اتهامات علیه شبکه ریپل را صرفا به فروش خاصی که توسط مدیران خاطی آن انجام شده بود محدود نکند و در عوض ادعا کند که تمام توکن‌های XRP از جمله آن‌هایی که در بازار ثانویه به فروش می‌رسند نیز اوراق بهادار ثبت نشده هستند.

تفکر دیتون بر این واقعیت استوار است که بسیاری از صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال، مانند کوین بیس (Coinbase) و کراکن (Kraken)، بلافاصله رمزارز XRP را در نتیجه تصمیم SEC از پلتفرم معاملاتی خود حذف کردند. علاوه بر این تحقیقات آغاز شده به طور دائم بر قیمت XRP تاثیر منفی گذاشته است.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

سرنوشت صندوق ETF شرکت Grayscale چه شد؟

رایان سلکیس (Ryan Selkis) بنیان‌گذار شرکت مساری (Messari) که در زمینه‌ی تجزیه و تحلیل بازار رمزارز‌ها فعالیت می‌کند نیز علیه قانون گذاران به شدت اعتراض کرد. در حالی که اتهامات دیتون علیه SEC مربوط به پرونده XRP بود، سلکیس به ضرر ۷ میلیارد دلاری معامله‌گران شرکت سرمایه گذاری گری اسکیل (Grayscale) به دلیل رد درخواست ایجاد صندوق ETF مبتنی بر معاملات آنی بیت کوین (Spot Bitcoin ETF) توسط SEC اشاره کرد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x