تحقیقات SEC از فعالان حوزه‌ ارز‌ دیجیتال این بازار را برای مؤسسات جذاب‌تر کرده است!

برخی از سازمان‌های فعال در حوزه‌ی ارز دیجیتال بر این باورند که مداخلات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) موجب حذف بازیگران مخرب و بد نام این بازار می‌شود و فضای بازار کریپتوکارنسی را محیط امن‌تری خواهد کرد.
چرا تحقیقات SEC از شرکت‌های حوزه‌ی ارز‌ دیجیتال، این بازار را برای موسسات جذاب کرده است

وضعیت نزولی اخیر بازار کریپتو امسال توجه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و همچنین سایر قانون‌گذاران در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. برخی از شرکت‌کنندگان برتر بازار می‌گویند که از تحقیقات SEC در مورد برخی از بدنام‌ترین شرکت‌های ارز دیجیتال در این فضا خوشحال هستند و بر همین اساس آنها احتمالاً بررسی‌های خود را برای حضور پررنگ‌تر در فضای کریپتو افزایش خواهند داد.

در آخرین نظرسنجی MLIV Pulse، حدود ۶۰ درصد از ۵۹۴ پاسخ‌دهنده گفتند که اتخاذ اقدامات قانونی در حوزه رمز ارز را نشانه‌ای مثبت برای این طبقه از دارایی می‌دانند. یکی از مداخلات اخیر SEC، صندوق تامینی ورشکسته Three Arrows Capital (3AC) است.

علاوه بر این، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا همچنین در فعالیت بازارهای NFT و شرکت‌هایی مانند Yuga Labs به عنوان خالقان مجموعه محبوب BAYC نیز مداخله می‌کند. کریس گافنی (Chris Gaffney) رئیس بازارهای جهانی در بانک TIAA گفت:

من در گروه موافقان هستم. به‌عنوان یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای، شما به یک فرصت سرمایه‌گذاری در فضایی قانونمند نیاز دارید و این مساله درها را برای سرمایه‌گذاران حرفه‌ای‌تر باز خواهد کرد. بنابراین در صورت قانونمندی هرچه بیشتر این فضا، شما نیز بیشتر در آن فعالیت خواهید کرد. رگولاتور‌ها هرچه بیشتر بتوانند بازار ارزهای دیجیتال را از حالت هرج و مرج و به‌اصطلاح غرب وحشی بودن خارج کرده و به سمت سرمایه‌گذاری سنتی هدایت کنند، این حوزه وضعیت بهتری خواهند داشت.

SEC نظاره‌گر چرخه‌های رونق و رکود بازار کریپتو

سال گذشته بیت‌ کوین و به طور کلی بازار ارزهای دیجیتال در نوامبر ۲۰۲۱ به اوج خود رسیدند. با این حال از آن زمان به بعد بیت کوین وارد فاز اصلاحی تقریباً ۷۰ درصدی شده و با کاهش بیش از ۲ تریلیون دلاری ثروت سرمایه‌گذاران خود دست و پنجه نرم کرده است.

طبق این نظرسنجی بیشتر سرمایه‌گذاران امسال نسبت به بیت‌ کوین و کریپتو خوش‌بین‌تر هستند. تقریباً ۵۰ درصد از سرمایه گذاران معتقدند که قیمت بیت کوین در ماه ژوئن کمتر از ۱۷,۶۰۰ دلار نخواهد بود.

حوزه‌ دارایی‌های دیجیتال امسال تا حد زیادی به دو نیمه تقسیم شده است. در نیمه اول هرج و مرج بزرگی با فروپاشی اکوسیستم Terra و ورشکستگی سایر شرکت‌ها به وجود آمد و در نیمه دوم از ماه جولای به بعد بار دیگر کمی خوش‌بینی در رابطه با آینده بازار کریپتوکارنسی ایجاد شد.

رویداد ادغام (Merge) اتریوم نیز باعث شادی جامعه ارزهای دیجیتال شد. بسیاری از سرمایه‌گذاران فکر می‌کنند که ارزش بازار اتریوم می‌تواند قیمت این رمز ارز را در دو سال آینده تحت‌ الشعاع خود قرار دهد.

پاسخ‌دهندگان در نظرسنجی همچنین در مورد جواب خود به سوال دو گزینه‌ای اینکه کریپتو چیست؟ آینده‌ساز است یا طرحی پانزی (Ponzi)، به دو دسته تقسیم می‌شوند. ویکتوریا گرین (Victoria Greene) از شرکت مشاوره سرمایه G Squared Private Wealth گفت:

دوگانگی بین رونق و رکود، کاملاً بازار دارایی‌های رمزنگاری‌شده  و طیف گسترده‌ای از نتایج بالقوه را توصیف می‌کند. ناشناخته‌های زیادی وجود دارد، از جمله مقررات و پلتفرم‌ها و همچنین اینکه این‌ها واقعاً چه چیزی هستند و برای چه هدفی استفاده خواهند شد.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x