روند معاملاتی استیبل‌‌کوین‌ها می‌تواند نشانه فرا رسیدن بازار گاوی بعدی باشد!

از آنجایی‌که معاملات استیبل کوین‌ها به مقصد و از مبدا صرافی‌های متمرکز (CEX) اغلب پیشروی حرکت بازار هستند، بنابراین می‌توان از آن‌ها به عنوان نشانه‌هایی از پایان بازار نزولی استفاده کرد.
چگونه جریان‌های معاملاتی در استیبل کوینها می‌تواند نشانه فرا رسیدن بازار گاوی بعدی باشد

هنگامی که استیبل کوین‌ها در مقادیر زیاد به صرافی‌ها ارسال می‌شوند، معمولاً نشانگر این است که موسسات در حال آماده شدن برای خرید هستند. هنوز این اتفاق نیفتاده است، زیرا استیبل کوین‌هایی مانند USDC با عمیق‌تر شدن بازار نزولی، در حال خروج از صرافی‌ها هستند.

بر اساس مشاهدات کی یانگ جو (Ki Young Ju) مدیرعامل سایت کریپتو کوانت (CryptoQuant) در ۸ اکتبر (۱۶ مهر) امسال، ۹۴ درصد از عرضه استیبل کوین USDC خارج از صرافی‌ها رخ می‌دهد که بخش بزرگی از آن نیز توسط موسسات مالی سنتی نگهداری می‌شود.

متن توییت او که از حساب کاربری‌اش در تاریخ ۷ اکتبر (۱۵ مهر) ۲۰۲۲ منتشر شده به صورت زیر است:

حرکت پارابولیک بعدی بیت کوین (BTC) ممکن است زمانی آغاز شود که مقادیر عظیم USDC به صرافی‌ها سرازیر شود. درحال حاضر ۹۴ درصد از عرضه USDC خارج از صرافی‌ها است که برخی از آن‌ها در اختیار موسسات مالی سنتی (TradFis) است. از این بین می‌توان به موسساتی همچون BlackRock، Fidelity، Goldman Sachs و غیره اشاره کرد. زمانی که نشانه‌هایی از رونق بازار پدیدار شود این استیبل کوین‌ها هم به سمت صرافی‌ها جابه‌جا خواهند شد.

در انتظار تنظیم مقررات

به نظر می‌رسد که سایر استیبل کوین‌های بومی رمزنگاری شده به سمت صرافی‌ها سرازیر شده‌اند و مقدار ذخیره شده در این پلتفرم‌ها کمی بیشتر شده است.

طبق گفته سایت CryptoQuant، تتر حدود ۲۵ درصد از عرضه در پلتفرم‌های معاملاتی را به خود اختصاص داده است. برای Binance USD، اما این رقم بسیار بالاتر از ۷۰ درصد است و این احتمالاً به دلیل فرصت‌های بازدهی مناسبی است که بایننس برای استیبل کوین اصلی خود ارائه می‌کند.

فشار‌های نظارتی در ایالات متحده آمریکا در حال افزایش است زیرا دولت بایدن کنگره را تحت فشار قرار داده و از سیاست گذاران خواسته است که از کشمکش‌های خود با مقررات ارزهای دیجیتال دست بکشند. یکی از اولین چیزهایی که در هنگام توافق نهایی بر روی یک چارچوب مورد توجه قرار می‌گیرد، استیبل کوین‌ها است. جانت یلن (Janet Yellen) وزیر خزانه داری آمریکا، آن‌ها را به عنوان اولویت اصلی خود برای اعمال هر قانون جدیدی هدف قرار داده است.

یک بازار استیبل کوین قانون‌مند شده با ارائه دهنده‌گانی که حمایت خود را از طریق ممیزی‌های دولتی بدست می‌آورند، می‌تواند چراغ سبزی برای مؤسساتی باشد که تاکنون در حاشیه بوده‌اند. این امر می‌تواند باعث ورود استیبل کوین‌ها به صرافی‌ها شود که نشانه‌ای از بازار صعودی بعدی خواهد بود.

با این حال از نظر مقررات ایالات متحده آمریکا احتمالاً امسال هیچ اتفاقی نخواهد افتاد، بنابراین زمستان بازار کریپتوکارنسی به احتمال زیاد تا سال ۲۰۲۳ و قبل از رونق دوباره این بازار ادامه خواهد داشت.

کاهش عرضه

استیبل کوین‌ها در حال حاضر ۱۴۹.۷ میلیارد دلار از کل سرمایه بازار را تشکیل می‌دهند که حدود ۱۵ درصد از کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده‌اند. در حال حاضر حدود ۴۰ میلیارد دلار حجم معاملات روزانه استیبل کوین‌ها است.

 USDT تتر همچنان با ۶۸.۳ میلیارد توکن در گردش، پیشتاز بازار است که سهم آن از بازار ۴۵.۶ درصد است. استیبل‌ کوین USDC Circle  با ۴۶ میلیارد توکن و سهم ۳۱ درصدی از بازار نیز بر اساس داده‌های سایت CoinGecko در رتبه دوم قرار دارد.

عرضه هر دو استیبل کوین Tether و Circle در طول بازار نزولی کاهش یافته است، به طوری که USDT به اندازه ۱۸ درصد کاهش یافته و USDC نیز به میزان ۱۸ درصد از زمان اوج خود فاصله گرفته است. با این حال تتر در چند ماه گذشته دوباره به‌آرامی شروع به رشد کرده است، در حالی که سیرکل همچنان روند کاهشی خود را طی می‌کند.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x