مدیر ارشد سابق Huobi به اختلاس محکوم شد!

یک مدیر ارشد سابق در صرافی کریپتویی مشهور Huobi به اختلاس محکوم شده است.
کلاهبرداری مدیر سابق Huobi
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

مقامات هنگ کنگ یک مدیر ارشد سابق صرافی کریپتو Huobi را تحت تعقیب قرار دادند و او را متهم به کسب غیرقانونی 5 میلیون دلار از طریق تجارت مخفیانه کردند.

طبق گزارشی که در روز چهارشنبه توسط فایننشال تایمز منتشر شد، این پرونده حول معاملاتی است که گفته می شود در فوریه و مارس سال ۲۰۲۰ توسط چن بولیانگ (Chen Boliang)، مدیر ارشد سابق در بخش مشتریان سازمانی Huobi انجام شده است.

چن در می ۲۰۲۰ دستگیر شد و متهم به دسترسی به سیستم های داخلی Huobi «با نیت مجرمانه یا متقلبانه» شد.

 دادخواستی که توسط صرافی Huobi تنظیم شده ادعا می کند چن یک حساب به نام پدرش راه اندازی کرده و از اختیارات خود برای کسب اعتباری ۲۰ میلیون دلاری در پلتفرم معاملاتی این صرافی استفاده کرده است.

طبق گزارش­ها این طرح غیرقانونی به همین جا ختم نشد، زیرا چن پس از آن با یک حساب شرکتی که تحت کنترل خود بود معامله کرده و حدود ۵ میلیون دلار در قالب USDT -بزرگترین استیبل کوین صنعت کریپتو- سود کرد.

Huobi Global در بیانیه­ ای گفت:

شرکت در می 2020، با آقای بولیانگ چن قطع همکاری کرد. ما هیچ اظهارنظر دیگری در رابطه با اتهامات علیه آقای چن نداریم و به اجرای عدالت توسط حوزه نظارتی ویژه هنگ کنگ اعتقاد داریم.

این کارمند سابق صرافی که درحال­ حاضر با وثیقه ۲۵ هزار دلاری آزاد شده است، در مجموع به جرم شش فقره دسترسی به سیستم‌های رایانه‌ای شرکت و یک فقره مربوط به عواید ناشی از جرم مواجه است.

این پرونده جهت تحقیقات مقدماتی هفته آینده در اختیار قاضی هنگ کنگ قرار خواهد گرفت تا تصمیم بگیرد آیا شواهد کافی برای به محاکمه کشاندن پرونده وجود دارد یا خیر.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

صرافی Huobi که سال گذشته در بحبوحه سرکوب صنعت کریپتو از چین خارج شد، درحال­ حاضر در جمهوری سیشل (Seychelles) ثبت شده و تحت نام Huobi Global فعالیت می کند. این صرافی با حجم معاملات بیش از 1.34 میلیارد دلار در ساعات شبانه روز، چهارمین صرافی بزرگ ارز دیجیتال پس از Binance، FTX و Coinbase است.

این اولین بار نیست که کارمندان یک شرکت رمزنگاری برجسته متهم به استفاده غیرقانونی از سیستم‌های داخلی یا اطلاعات درونی سازمان برای کسب سود می‌شوند.

در سپتامبر گذشته، پلتفرم معروف خرید و فروش NFT یعنی OpenSea، نیت چستین رئیس سابق محصولات خود را برکنار کرد. بر اساس اطلاعات تجاری محرمانه شرکت مشخص شد او از خرید و فروش NFT سودهای کلان برده است. چستین متعاقباً توسط وزارت دادگستری ایالات متحده به اتهام کلاهبرداری و پولشویی دستگیر شد.

در نمونه دیگری در اوایل سال جاری، شرکت پرداخت دیجیتال Block (Square سابق) یکی از کارمندان اسبق خود را به سرقت بیش از ۸ میلیون دلار از مشتریانش متهم کرد.

Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x