واردات ۱۰ میلیون دلاری ایران با استفاده از رمز ارزها!

ایران اولین سفارش رسمی واردات کالا با استفاده از کریپتوکارنسی‌ها را به ثبت رسانده است. همچنین معاون وزیر صمت وعده داده که استفاده گسترده از رمز ارزها تا پایان شهریور ماه آغاز خواهد شد.
استفاده از رمزارزها برای واردات کالا در ایران

به گفته یک مقام دولتی، ایران اولین سفارش واردات رسمی خود را با استفاده از ارز دیجیتال به ارزش ۱۰ میلیون دلار ثبت کرده است. این مقام افزود: تا پایان شهریور ماه، استفاده از ارزهای دیجیتال و قراردادهای هوشمند در تجارت خارجی با کشورهای هدف رواج بیشتری خواهد یافت.

استفاده از رمز ارزها برای واردات

ایران اولین سفارش رسمی واردات خود را با استفاده از رمز ارز انجام داده است. ارزش این سفارش معادل ۱۰ میلیون دلار برآورد می‌شود. علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت کشور روز سه‌شنبه در حساب توییتر خود اعلام کرد:

این هفته اولین سفارش رسمی واردات با ارز دیجیتال به ارزشی معادل ۱۰ میلیون دلار با موفقیت صورت پذیرفت. تا پایان شهریور ماه، استفاده از رمز ارزها و قراردادهای هوشمند به صورت گسترده در تجارت خارجی با کشورهای هدف عمومیت خواهد یافت.

ایران بیش از یک سال است که مجوز استفاده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت هزینه واردات را در دستور کار خود قرار داده است. بانک مرکزی ایران در مرداد ماه سال گذشته اعلام کرد که بانک‌ها و صرافی‌های دارای مجوز می‌توانند از ارزهای دیجیتال استخراج‌شده توسط ماینرهای مجاز رمز ارز در ایران برای پرداخت هزینه واردات استفاده کنند.

دولت ایران در سال ۲۰۱۹، استخراج ارزهای دیجیتال را به عنوان یک صنعت پذیرفت. در ژانویه (دی) ۲۰۲۰ نیز وزارت صمت بیش از ۱۰۰۰ مجوز برای عملیات استخراج ارزهای دیجیتال صادر کرد.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

با این حال، مقامات ایرانی اذعان داشتند که برخی از ماینرهای غیرمجاز از برق خانگی برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می‌کردند، که در نتیجه مشکلات عمده‌ای برای صنعت برق کشور ایجاد می‌کرد. به همین دلیل به ماینرهای مجاز کریپتو چندین بار دستور داده شد تا عملیات خود را برای جلوگیری از خاموشی برق متوقف کنند. طبق گزارش‌ها، در سپتامبر (شهریور) سال گذشته، مأموران دولتی بیش از ۲۲۰,۰۰۰ دستگاه ماینینگ را مصادره و نزدیک به ۶۰۰۰ مزرعه استخراج غیرقانونی رمزارز را در سراسر کشور تعطیل کردند.

در آوریل (فروردین) امسال، یکی از مقامات شرکت تولید، توزیع و انتقال نیروی برق ایران (توانیر) گفت که دولت این کشور قرار است قوانین جدیدی را برای افزایش مجازات استخراج کنندگان غیرمجاز ارزهای دیجیتال تصویب کند.

نظر شما در مورد استفاده ایران از رمز ارزها برای سفارش واردات چیست؟ در بخش نظرات سایت می‌توانید دیدگاه خود را با در میان بگذارید.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x