آیا واردات کالا با استفاده از رمز ارزها در ایران تصویب شده است؟

ایران قانون جامع و مفصلی را تصویب کرده که بر اساس آن می‌توان از ارزهای دیجیتال برای تجارت‌های بین‌المللی بهره ببرد.
آئین نامه واردات با رمز ارزها در ایران

رضا فاطمی امین، وزیر صمت ایران اعلام کرده که قانون جدید ارزهای دیجیتال، دولت و کسب‌وکارهای ایرانی را قادر می‌سازد تا به جای دلار آمریکا یا یورو از ارز دیجیتال برای واردات کالا استفاده کنند.

فعالسازی پرداخت‌های رمز ارزی بین‌ المللی

ایران در حال پیشبرد برنامه‌های خود برای فعال کردن پرداخت‌های فرامرزی با استفاده از ارزهای دیجیتال است.

وزیر صمت، رضا فاطمی امین، روز یکشنبه (۶ شهریور) در یکی از  نمایشگاه‌های صنعت خودروسازی در تهران، از تصویب قانون جامع و مفصلی توسط دولت پیرامون استفاده از ارزهای دیجیتال برای واردات بین المللی خبر داد.

فاطمی امین تصریح کرد:

برای تمامی مسائل مربوط به دارایی‌های رمزنگاری‌شده، اعم از نحوه تأمین سوخت و انرژی [برای استخراج] و نحوه واگذاری و اعطای مجوز تمهیداتی اندیشیده شده است.

این قانون که توسط وزارت صنعت و بانک مرکزی ایران تدوین شده است، خریدهای بین‌المللی کشور با استفاده از رمز ارزها را میسر می‌کند، و نه تنها برای مؤسسات مالی و پیشگامان صنعت ایران، بلکه برای مشاغل محلی نیز به‌کارگرفته خواهد شد.

صرافی ارز دیجیتال پول نو

پیش‌تر علیرضا پیمان‌پاک، معاون وزیر صمت، در تاریخ ۱۸ مرداد (۹ آگوست) اعلام کرده بود که این کشور اولین واردات خود (به ارزش ۱۰ میلیون دلار) را با استفاده از ارزهای دیجیتال انجام داده است. وی همچنین اعلام کرد: «استفاده از ارزهای دیجیتال و قراردادهای هوشمند در تجارت خارجی با کشورهای هدف، تا پایان شهریورماه رواج بیشتری خواهد یافت».

ایران همچنین به دلیل داشتن برق ارزان از مکان‌های جذاب برای استخراج‌کنندگان بیت کوین است. دولت در سال ۲۰۱۹ استخراج بیت کوین را به طور رسمی قانونی اعلام کرد، اما با این هشدار که دکل‌های ماینینگ باید «در زمان اوج مصرف» خاموش شوند. این سیاست مشابه اقدامی است که ایالت تگزاس در مورد صنعت معدن خود اتخاذ کرده است.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x