پیش بینی رشد چشمگیر در بازار کریپتوکارنسی توسط جی ‌پی مورگان!

بازار کریپتو کارنسی به دلیل شرایط نامطلوب اخیر در اقتصاد کلان جهانی، کساد و کم تحرک بود. داده‌های مخارج مصرف کننده نشان می‌دهد که موضع تهاجمی بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا‌ (FED) برای مهار تورم، به میزان قابل توجهی کارساز واقع نشده است. در نتیجه انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا در آینده با موضعی به شدت تهاجمی‌تر به حرکت خود ادامه دهد. با این حال جی پی مورگان (J.P. Morgan) هولدینگ فعال در زمینه خدمات مالی و بزرگترین بانک آمریکا از نظر حجم دارایی، به عنوان رهبر خدمات مالی بین‌المللی انتظار دارد که یک رشد قوی در بازار دارایی‌های با ریسک سرمایه گذاری مانند ارزهای دیجیتال اتفاق بیافتد.
جهش قیمت‌ها و رشد بازار کریپتوکارنسی

ارزش بیت کوین (BTC) در ۷ روز گذشته بیش از ۱۲ درصد سقوط کرده است و اکنون از مرز ۲۰ هزار دلاری خود بسیار فاصله گرفته است. اتریوم (ETH) پس از ادغام نیز به روند نزولی خود ادامه داد و قیمت آن در ۷ روز گذشته نزدیک به ۲۰ درصد سقوط کرده است. آن طور که به نظر می‌رسد کل بازار آلت کوین با یک شکست بزرگ مواجه شده است.

هلدینگ جی پی مورگان انتظار افزایش قیمت ارزهای رمزپایه قدرتمند را دارد

شرکت خدمات مالی بین‌المللی جی پی مورگان معتقد است که کف قیمت دارایی‌های دارای ریسک و بازار سهام بسیار نزدیک است. مارکو کولانوویچ (Marko Kolanovic) مدیر گلوبال در هلدینگ جی‌پی مورگان نشان داده که نگاهش به بازار فعلی گاوی (Bullish) خواهد بود. کولانوویچ برای حمایت از دیدگاه خود به عملکرد بهتر از حد انتظار شرکت و درآمدزایی بیش‌تر آن اشاره می‌کند. این نوع استراتژی البته در بلند مدت به بهبود بازار هم کمک خواهد کرد.

مارکو معتقد است که بانک مرکزی آمریکا به موضع جنگ طلبانه خود ادامه خواهد داد. به گفته وی، تصمیم گیران در بانک مرکزی فردا در نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در مورد افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره تصمیم خواهند گرفت. علاوه بر این او معتقد است که افزایش ۱۰۰واحدی در آینده بسیار نا محتمل خواهد بود. با این حال او معتقد است که «انتظارات تورمی بلند مدت تثبیت شده» از کاهش بیشتر ارزش بازار جلوگیری خواهد کرد.

جیم کرامر (Jim Cramer)، تحلیلگر محبوب شبکه CNBC فاش کرد که تورم به سهام و درآمد شرکت‌ها آسیب خواهد زد. با این حال به دلیل موقعیت حساس بیشتر سرمایه‌گذاران در بازار نزولی اخیر، هر خبر خوب می‌تواند باعث افزایش قیمت شود.

کولانوویچ معتقد است که بانک مرکزی آمریکا در اوایل سال ۲۰۲۳ کاهش نرخ بهره را آغاز خواهد کرد که این امر منجر به پشتیبانی از بازار سهام خواهد شد. او ادعا کرد که پس از صورت گرفتن این استراتژی از طرف بانک مرکزی، می‌توان یک رالی قوی در افزایش قیمت‌ها را انتظار داشت.

تصمیم فدرال رزرو چه خواهد بود؟

فدرال رزرو فردا در نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) تصمیم خود را در مورد افزایش بعدی نرخ بهره خواهد گرفت. در حالی که ابزار CME Fed Watch  انتظار افزایش ۷۵ واحدی را دارد، تحلیلگران ارزهای دیجیتال مانند مایکل ون د پوپ (Michael van de Poppe) معتقدند که به نظر می‌رسد اجماع در مورد افزایش ۱۰۰ واحدی در حال شکل گیری است.

Subscribe
Notify of
guest
0 تمام دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها
0
سوال دارید؟ همین حالا بپرسید...x